امروز: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
پیش بینی های ما در سطح استانی بوده است و ما بر اساس تجهیزات موجود و داشته هایمان پیش بینی می کنیم و به جرأت میتوان گفت ، حدود ۹۰ درصد از اطلاعیه هایی که ما در سطح کشور ابلاغ میکنیم به رخ می دهد.
مسعود یعقوبی، در گفتگو با خبرنگار تیتر امروز  ضمن تسلیت بمناسبت ایام محرم به شایعات اخیر در مورد سرمای بی سابقه در ماه های آبان و آذر اشاره کرد و اظهار داشت: تا آنجایی که ما رصد کردیم همچین سرمایی وجود نخواهد داشت و نمیدانیم منبع انتشار این شایعه که سرمای پیش رو در 50 سال اخیر بی سابقه می باشد از کجاست.

وی اضافه کرد:دقت پیش بینی های فصلی حدود ۷۰ درصد میباشد و سازمان هواشناسی مازندران تا حدود زیادی در ارائه پیش بینی ها موفق عمل کرده است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان قائم تصریح کرد:بر اساس پش بینی های مرکز اقلیم شناسی که مرکز صدور پیش بینی هامی باشد و با توجه به اینکه  و اطلاع رسانی به عموم به عهده ما نیست اما با این وجود،  بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت قبل پیش بینی ها را به ستاد بحران و صدا و سیما ارائه میدهیم  و پخش و اطلاع رسانی در رسانه به عهده آنها و ارگانهای ذیربط میباشد .

وی در ادامه به سیل تنکابن اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی ما از ۷۲ ساعت قبل از حادثه به صورت اطلاعیه و ۴۸ ساعت قبل ازحادثه بصورت اخطاریه ابلاغ شد.

یعقوبی با بیان اینکه  ما نمیتوایم وقوع حادثه را به صورت نقطه ایی اطلاع دهیم اضافه کرد: آب هوا منطقه به منطقه و شهر به شهر متفاوت است همانطوریکه ممکن است در امتداد مسیر کوتاه بین ۲ شهر ، نقطه ای از مسیر بارندگی و مابقی مسیر هوا صاف باشد .

رییس اداره هواشناسی در پایان بیان کرد: پیش بینی های ما در سطح استانی بوده است و  ما بر اساس تجهیزات موجود و داشته هایمان پیش بینی می کنیم و به جرأت میتوان گفت ، حدود ۹۰ درصد از اطلاعیه هایی که ما در سطح کشور ابلاغ میکنیم به رخ می دهد.
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت