امروز: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۱۵۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: میزان بارش‌های فروردین ماه سال جاری در استان نسبت به دوره بلندمدت بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تيترامروز به نقل از روابط عمومی هواشناسی مازندران نوربخش داداشی افزود: در فروردین‌ماه سال جاری به دلیل عبور متناوب سامانه بارشی از روی کشور و همچنین سواحل جنوبی دریای خزر، متوسط بارش در سطح استان مازندران حدود ۹۵ میلی‌متر بوده که نسبت به دوره بلندمدت بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشت.

وی اظهار داشت: میزان بارش نزدیک به دوسوم از ۱۵ ایستگاه هواشناسی سینوپتیک استان بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشت و بیشترین افزایش در گلوگاه حدود ۳۰۰ درصد و کمترین افزایش در ایستگاه بلده حدود ۴۰ درصد بوده است.

داداشی افزود: هرچند در اولین ماه سال ۹۵، افزایش بارندگی اتفاق افتاد، اما می‌توان به افزایش میانگین دمای هوا هم در این ماه که حدود ۳.۱۲ درجه سلسیوس بوده اشاره کرد که نسبت به دوره بلندمدت حدود ۰.۳ درجه و نسبت به فروردین‌ماه سال ۹۴ حدود ۰.۲ درجه سلسیوس افزایش داشت.

مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: به دلیل افزایش بارندگی در فروردین‌ماه ۹۵، متوسط بارندگی هفت ماه اول سال زراعی ۹۵-۹۴ حدود ۵۸۵ میلی‌متر بوده و در مقایسه با مدت مشابه دوره بلندمدت از شش درصد افزایش در شش ماه اول سال زراعی به حدود ۱۶ درصد افزایش رسید.

وی افزود: همچنین نسبت به مدت مشابه سال زراعی ۹۴-۹۳ از سه درصد کاهش به ۹ درصد افزایش رسید، بطوریکه تنها در سه ایستگاه بابلسر، بلده و کیاسر از بین ۱۵ ایستگاه‌های هواشناسی سینوپتیک میزان بارش نسبت به نرمال کاهش داشت و بیشترین افزایش نیز در رامسر حدود ۴۸ درصد و بیشترین کاهش در بلده حدود ۱۰ درصد بوده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: بر اساس آخرین پیش‌بینی فصلی صادره از مرکز ملی اقلیم‌شناسی سازمان هواشناسی کشور برای فصل بهار ۹۵، میزان بارش در حد میانگین بلندمدت و همچنین میانگین دمای هوا هم در محدوده نرمال پیش‌بینی‌شده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت