امروز: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۲۰۷۶۲
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۹
سفر هفته جاری وزیر ورزش‌وجوانان به مازندران اگر چه با هدف شرکت در مراسم تجلیل از کشتی‌گیران مدال‌آور مازندرانی در مسابقات اسلو صورت گرفت ولی به گفته نماینده مردم جویبار در مجلس شورای اسلامی گره اعتباری ساخت ورزشگاه نیمه‌تمام کشتی این شهرستان را باز کرده است.
سفر وزیر ورزش به مازندران گره ورزشگاه کشتی جویبار را باز کرد

 

سیدحمید سجادی عصر شنبه ۲۴ مهر ماه جاری در سفری نصف روزه به مازندران در مراسم تجلیل از کشتی گیران مدال آور مازندرانی در مسابقات اسلو در بابلسر حضور یافت و در جریان مشکل نیمه تمام باقی مانده ورزشگاه کشتی پنج هزار نفری جویبار ، پایتخت کشتی ایران قرار گرفت.

 ساخت این ورزشگاه در جویبار به عنوان پایتخت کشتی ایران مطالبه ای چند دهه ای بود که سرانجام پس از بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ و قهرمانی حسن یزدانی در آن رقابت‌ها که مدال طلای کشتی آزاد را پس از ۱۶ سال نصیب ایران کرده بود ، به مرز تحقق نزدیک شد.در مراسم تجلیل از این کشتی گیر که شهریور ۱۳۹۵ با حضور وزیر وقت ورزش در جویبار برگزار شد ، کلنگ ساخت ورزشگاه پنج هزار نفری کشتی به زمین زده شد. قرار بود طبق وعده ای که مسئولان از جمله شخص وزیر در مراسم کلنگ زنی داده بود ، ساخت این ورزشگاه طی دو سال تکمیل و بهره برداری شود ولی در زمان حاضر تنها ۱۵ درصد پیشرفت  فیزیکی دارد.

کمال علیپور نماینده مردم جویبار ، قائمشهر ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : ورزشگاه نیمه تمام کشتی جویبار که بعد از گذشت پنج سال تنها ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در روزهای گذشته با تایید وزارت ورزش و جوانان و تصویب در کمیسیون عمران مجلس، دستکم ۵۰۰ میلیارد ریال برای سال ۱۴۰۱ اعتبار می‌گیرد.

وی افزود : در ۲ سال گذشته حدود ۲۵۰ میلیارد ریال برای ساخت این ورزشگاه مصوب شد که تنها ۵۰ میلیارد ریال از این رقم به دلیل مشکلات اقتصادی در کشور تخصیص یافت ولی در سفر اخیر وزیر ورزش و جوانان به مازندران برای تجلیل از کشتی گیران فرنگی و آزادکار مدال آور قهرمانی جهان ۲۰۲۱ اسلو، پیگیری‌های لازم برای تخصیص قابل توجه اعتبار برای تکمیل این ورزشگاه انجام شد و با همکاری کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل آن مصوب و در سال ۱۴۰۱ تخصیص می‌یابد.

علیپور گفت : تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل ورزشگاه نیمه تمام جویبار از محل اعتبارات ارزش افزوده است و با جذب ۱۰۰ درصدی این میزان اعتبار، پیشرفت فیزیکی این طرح تا پایان سال ۱۴۰۱ به بیش از ۵۰ درصد افزایش می یابد.

نماینده مردم جویبار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیشرفت ۱۵ درصدی ورزشگاه درحال ساخت جویبار زیبنده جایگاه کشتی و قهرمانان و مدال آوران جویباری نیست و به طور حتم با پیگیری‌های مستمر برای تکمیل آن در کمترین زمان ممکن اقدام می شود.

وی افزود : قول سفر دیگری از وزیر ورزش و جوانان به مازندران را گرفتیم و در سفر ماه‌های آینده آقای سجادی به استان قرار شد وی به صورت تخصصی از ورزشگاه‌های نیمه تمام و مشکل دار ورزشی بازدید کند.

علیپور با بیان اینکه راهبرد کمیسیون عمران مجلس پرهیز از تخصیص اعتبارات عمرانی به صورت قطره چکانی است، گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور با مصوب و تخصیص اعتبارات زیر ۵۰ میلیارد ریال نمی‌توان برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمران اقدام کرد بلکه با اولویت بندی طرح‌ها و تخصیص قابل توجه اعتبارات، می‌توان برای رفع مشکلات زیرساختی و تکمیل طرح ها در کشور اقدام کرد.

عضو کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: نظر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی آن است که بسیاری از طرح‌های نیمه تمام عمرانی و زیرساختی به بخش خصوصی واگذار شود و برای قانون بودجه سال ۱۴۰۱ اجرای این طرح باجدیت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم