امروز: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۲۰۷۵۰
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
استاندار مازندران:
حسین زادگان در هشتمین جلسه تنظیم بازار مازندران از افزایش قیمت چشمگیر مرکبات در امسال خبر داد.
به گزارش تیترامروز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین زادگان استاندار مازندران پیرامون هشتمین جلسه تنظیم بازار مازندران که امروز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه با حضور مدیران استانی انجام شد، گفت: در جلسه امروز اختصاصا به مباحث مربوط به مرکبات پرداخته شد از آنجاییکه تولید بیش از ۲میلیون و هفتصد هزار تن از این محصول گویای اهمیت فوق العاده آن است.

او با بیان اینکه هرساله قیمت نامناسب محصولات بر نارضایتی باغداران می‌افزاید، افزود: ناامیدی و نارضایتی کشاورزان خبر خوبی نیست، چون می‌تواند به اتفاقات ناخوشایندی، چون تغییر کاربری یا تغییر کشت شود که خود در دراز مدت به تولید ضربه‌ای اساسی وارد کند.

حسین زادگان گفت: با توجه به افزایش هزینه تولید و ورود سودجویان و دلالان توصیه من به کشاورزان این است که در فروش محصولات خود عجله نکنند، چون قیمت محصولات با پارسال تفاوت زیادی دارد و رضایت کشاورزان را به دنبال خواهد داشت.

ارسال ۱۶ هزار تن مرکبات شب عید به سراسر کشور
او افزود: از جمله اقدامات مفید امسال برای جلوگیری از ضرر و زیان در عرضه محصول مرکبات می‌توان به امکان ذخیره سازی ۱۰۰ هزار تنی در پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و انجام قطعی خرید تضمینی برای میوه شب عید، افزایش همکاری بین بخشی و تفاهم‌های منطقه‌ای با کشور‌های همجوار مانند عراق و روسیه و نیز اقدامات کلان دولت در زمینه اتحادیه اوراسیا و حذف تعرفه‌های صادراتی اشاره کرد که امید آن می‌رود مجموعه این اقدامات به قیمت مناسب محصولات منتهی شود.

استاندار مازندران با تاکید دوباره بر اینکه شرایط فروش محصول مرکبات نسبت به پارسال بسیار بهتر خواهد بود، گفت: تهیه سرمایه در گردش برای صنایع تبدیلی و توسعه آن‌ها و نیز استاندارد سازی انبار‌های موجود و ایجاد مکان‌های ذخیره سازی جدید از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه امروز بود که تصمیمات خوبی درباره آن‌ها گرفته شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم