امروز: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۲۰۷۴۶
۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
بازار سرمایه امروز دوشنبه در شروع معاملات با اُفت شاخص کل رو به رو بود.
باشگاه خبرنگاران جوان: امروز دوشنبه ۱۷ شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با اُفت ۱۶ هزار واحدی رو به رو بود.

بازار امروز با افزایش عرضه و فشار فروش در عمده نماد‌های معاملاتی آغاز بکار کرد.

در گروه فلزات اساسی امروز فولاد با افت حداکثری قیمت با صف فروش بیش از ۳۰ میلیون سهمی مواجه است. فملی نیز در قیمت ۳۳۱۴ تومان صف فروش ۳۴ میلیون سهمی دارد.

بانکی‌ها هم امروز با فشار فروش همراه اند. وبصادر، وتجارت، دی و ونوین از جمله پر فروش‌های گروه اند.

نماد شستا در شروع معاملات امروز متوقف شد.

شاخص بازار بورس باز هم افت کرد

افت ۲۶ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۶۲۱ واحد قرار گرفته است.

فولاد، فمی و وغدیر بیش‌ترین تأثیر منفی و نماد‌های نوری، قنیشا و پتایر بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

خودرویی‌ها نیز هم سو با دیگر گروه‌های بزرگ با فشار فروش داد و ستد می‌شوند.خودرو، خگستر، خپارس، خمحرکه، خزامیا و خساپا پر عرضه معامله می‌شوند.

منتظر باشید بورس به مدار رشد بازمی‌گردد

یک کارشناس بازار سرمایه گفت:اصلاحات بازار سرمایه باعث نمی‌شود که شاخص کل زیر یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برود و انتظار داریم بازار به زودی به روال قبلی بازگردد.

فرزین آقابزرگی در خصوص علت اُفت شاخص کل بورس گفت: مسئله ای که این روز ذهن بیشتر سرمایه گذاران را درگیر خود کرده، مربوط به نوسانات بازار است. اُفت این روزهای شاخص کل بورس طبیعی است زیرا بازدهی بازار سرمایه در چهار ماه نخست سال به نسبت چند سال گذشته بی سابقه بوده است پس سرمایه گذاران تازه وارد نباید در گیر حواشی حاضر در بازار شوند.

او افزود: قطع به یقین می توان گفت که این اصلاحات تا زمانی که ارزش ذاتی و ارزش روز سهام برابر نشدند ادامه خواهد داشت و نتیجه مثبت این اتفاق عدم خروج نقدینگی از بازار است زیرا با کاهش قیمت ها تعداد کمتری از سهامداران رغبت پیدا می کنند که سهام خود بفروشند. به شرط جلوگیری از اصلاح قیمت ها، به زودی تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد خواهد شد البته نمی توان توقع داشت که ظرف یک هفته آینده این اتقاق رخ دهد و کارشناسان بازار سرمایه معتقد هستند بازار ظرف تا یک ماه به حالت عادی خود باز می گردد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر عرضه صندوق پالایش یکم در اُفت شاخص کل بورس بیان کرد : ارزش این صندوق به نسبت حجم معاملاتی که در بازار سرمایه انجام می شود، کوچک است در نتیجه نمی توان گفت که بازار بعد از اتمام پذیره نویسی روند نزولی خود را ادامه می دهد.

آقا بزرگی تصریح کرد : این اصلاحات بازار سرمایه سبب نمی شود که شاخص زیر یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برود و طی یک ماه آینده بورس به روند چند ماه قبل خود باز می‌گردد پس سرمایه گذاران نباید در گیر هیجانات بازار شوند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم