امروز: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۲۰۷۰۷
۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انجام سقط جنین توسط برخی پزشکان گفت: با توجه به روند کاهش جمعیت، اگر این مساله تعدیل نشود، آینده ایران اسلامی بحرانی خواهد شد و بحران جمعیت، آینده کشور ما را مورد تعرض قرار می‌دهد.
ایسنا: نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انجام سقط جنین توسط برخی پزشکان گفت: با توجه به روند کاهش جمعیت، اگر این مساله تعدیل نشود، آینده ایران اسلامی بحرانی خواهد شد و بحران جمعیت، آینده کشور ما را مورد تعرض قرار می‌دهد.

آیت الله محسن حیدری در آیین تقدیر از پزشکان که امروز (اول شهریورماه) به مناسبت روز پزشک در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، با پیشنهاد نام‌گذاری یک روز به نام روز بیمارستان در سالروز تولد یک پزشک اهوازی اظهار کرد: علی بن عباس اهوازی یکی از پزشکان اصیل اهوازی است و اثری که این پزشک در جریان پزشکی جهان گذاشت، اگر بیشتر از ابن سینا و زکریای رازی نبوده، قطعا کمتر نیز نیست.

وی افزود: این پزشک اهوازی کتاب ۱۰ جلدی پزشکی به نام الکامل فی الصناعه الطبیه را بر جای گذاشته است. این کتاب قبل از ورود کتاب قانون ابن سینا، در اروپا تدریس می‌شد. این کتاب به مدت یک قرن در اروپا تدریس می‌شد.

عضو خبرگان: سقط جنین، جنایتی در حق کشور است

حیدری بیان کرد: دیگر اثر این پزشک اهوازی، طرح احداث بیمارستان در جهان بشریت بود. زیر نظر این پزشک، دو بیمارستان در شیراز و بغداد احداث شد و قبل از آن، هیچ محلی برای نگهداری بیماران نبود.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: پیشنهاد می‌شود روز بیمارستان به نام پزشک علی بن عباس اهوازی در تقویم کشور نام‌گذاری شود. از استاندار خوزستان و نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی می‌خواهم که این پیشنهاد از طریق کمیسیون پزشکی مجلس و نهادهای مربوطه ارائه و پیگیری شود.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در زمینه تجلیل از پزشکان فرمود که پزشکان مانند علما و روحانیت از ابتدای تولد تا لحظه مرگ ارتباط تنگاتنگی با انسان دارند؛ بنابراین از این رهگذر همان گونه که علما از نظر اخلاق در جامعه تاثیرگذار هستند، پزشکان نیز در زمینه اخلاق و منش متعالی می‌توانند تاثیرگذار باشند.

حیدری گفت: به ویژه پزشکانی که در دامن اسلام، مکتب تشیع و در ایران اسلامی به برکت خون شهیدان و فرهنگی که امام امت ارائه دادند، به مرتبه‌ای از اخلاق و معنویت رسیده‌اند که قابلیت ارائه به عنوان الگوی اخلاقی در جهان دارند؛ در دوران دفاع مقدس و شرایط کرونا، سطح بالای اخلاقی پزشکان ما تجلی پیدا کرد و فداکاری، شهامت، دلسوزی و انسانیت آن‌ها مثال‌زدنی است.

وی افزود: هیچ قشری از اقشار جامعه، معصوم نیست. برخی پزشکان مایه ننگ جهان بشریت و جامعه پزشکی هستند به طور مثال مساله سقط جنین که توسط برخی پزشکان بداخلاق، خشن و بی‌دین انجام می‌شود و فاجعه‌های انسانی می‌آفرینند؛ اگر چه معدود هستند.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این پزشکان باید توسط پزشکان خوب ما طرد شوند زیرا این افراد جنایت‌هایی بدتر از دوران جاهلیت انجام می‌دهند. در دوران جاهلیت، انسان‌های جاهل دختران را زنده به گور می‌کردند اما این پزشکان، دختران و پسران را زنده به گور می‌کنند.

وی بیان کرد: همچنین این کار پزشکان، جنایتی در حق ایران اسلامی است؛ با توجه به روند کاهش جمعیت، اگر این مساله تعدیل نشود، آینده ایران اسلامی بحرانی خواهد شد و بحران جمعیت، آینده کشور ما را مورد تعرض قرار می‌دهد. همه باید در مقابل این روند فاسد و جنایتکارانه بایستیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم