امروز: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۶۴۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
مدیرکل بهزیستی مازندران گفت که به منظور آمادگی در شرایط حاد کرونایی در مراکز نگهداری استان ، برای هر شهرستان یک مرکز جایگزین قرنطینه تدارک دیده شده است.
به گزارش تیترامروز به نقل از ایرنا، دکتر فرزاد گوهردهی افزود : با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال سرایت این ویروس به مراکز نگهداری استان ، برای هر شهرستان یک مرکز جایگزین قرنطینه تدارک دیده است.

وی گفت : ظرفیت این مراکز جایگزین حدود ۳۳ تخت است و تمامی آنها امکانات مراکز نگهداری مدجویان و توان‌خواهان را در اختیار دارند تا در صورت سرایت ویروس به یک مرکز ، مددجوبان بلافاصله برای قرنطینه به مرکز جایگزین منتقل ‌شوند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه ویروس کرونا یک اپیدمی ناشناخته است ، افزود : در هیچ حوزه‌ای نمی‌توان گفت که می شود ۱۰۰ درصد از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد و بهزیستی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی گفت : متاسفانه تا امروز و پس از ۶ ماه از شیوع کرونا ، این ویروس تنها به یک مرکز آن هم به خاطر سهل انگاری یکی از مددرسانان سرایت کرد که خوشبختانه با ورود بموقع از شیوع بیشتر آن جلوگیری شد و در حال حاضر شرایط ثابتی حاکم است.

مراکز سالمندان مازندران در سلامت کامل قرار دارند

مدیرکل بهزیستی مازندران همچنین به سلامت کامل مراکز نگهداری سالمندان استان اشاره کرد و گفت : تاکنون هیچ سالمندی در این مراکز به ویروس کرونا مبتلا نشده است.

گوهردهی با بیان اینکه تمامی ورودی ها و خروجی ها در مراکز نگهداری سالمندان به شدت بررسی می شود ، تاکید کرد : ملاقات خانواده با سالمندان نیز در شدیدترین شرایط فاصله‌گذاری‌اجتماعی انجام می شود. 

وی گفت : در حال حاضر ۲۰ مرکز شبانه روزی فعال نگهداری از سالمندان در استان فعال است که با وجود ظرفیت چهار هزار نفری ، فعلا از ۲ هزار نفر سالمند در آنها نگهداری می‌ شود.

استان مازندران دارای ۱۱۳ مرکز نگهداری معلولین ، سالمندان و ارائه خدمات به مددجویان است که از این تعداد ۶۶ مرکز روزانه هستند که بر اثر شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند.

همچنین از ۲۶ مرکز فعال شبانه روزی فعال مازندران ، ۲۰ مرکز مربوط به سالمندان است که در حال حاضر از یک هزار و ۴۱۳ سالمند مراقبت می کنند.

آژیر همه گیری ویروس کرونا در مازندران سی ام بهمن ماه سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار در بابل به صدا در آمد و این استان بجز ماه اردیبهشت و خرداد ، در تمامی این مدت در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته است.

بر اساس آمار رسمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، در حال حاضر حدود یکهزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستتند که ۲۰ درصد آنها با شرایط حاد در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

همچنین بنا بر برآورد رسمی مراجع بهداشتی مازندران ، حدود ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ استان را افراد غیربومی تشکیل می دهند که با وجود شرایط قرمز کرونایی به مازندران سفر کردند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم