امروز: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۵۹۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
نماینده وزیر بهداشت در مازندران:
نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مازندران گقت: آسیب‌پذیری استان از پیک دوم شیوع ویروس کرونا نسبت به موج نخست بیشتر است.
 آسیب‌پذیری کرونایی مازندران در موج دوم افزایش یافت

به گزارش تیترامروز، دکتر محمد مهدی ناصحی اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد که تعداد بیماران کرونایی و حتی فوتی ها نیز با مقایسه زمانی شیوع موج اول و دوم در این استان بیشتر است.

وی اضافه کرد: هم اکنون نیز اکثر تخت های بیمارستانی مازندران در اشغال بیماران کرونایی قرار دارد و درمانگران ما نیز نسبت به موج نخست شیوع ویروسدر استان درگیری بیشتری پیدا کردند.

رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی مازندران دلیل افزایش بیماران کرونایی استان را در موج دوم ناشی از شروع فصل کشاورزی و پراکندگی نیروهای کارگری در روستاها بیان کرد و اظهارداشت: در موج اول به دلیل محدودیت‌های کرونایی روستاهای استان آسیب کمتری از لحاظ تعداد بیماران مبتلا به کووید-۱۹ داشتند در حالی که با در موج دوم شیوع آغاز فصل کشاورزی و افزایش مرادوات و برگزاری آیین‌های عروسی و عزا روستاها به کانون بیماری تبدیل شدند.

وی یکی از راهکارها برای کاهش آمار بیماران کرونایی در میان روستاییان مازندران را تداوم محدودیت های تردد همانند موج اول بیان کرد و اظهارداشت : به هر حال به دلایلی این محدودیت ها تداوم نیافت و درگیری روستاهای ما نیز بیشتر شد و آسیب زیادتری در این مرحله به روستاییان وارد شده است.

مازندران سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت بومی دارد که از این تعداد ۴۷ درصد در روستاها و باقی در مناطق شهری سکونت دارند.

تامین اکسیژن ساز در بیمارستان‌های مازندران 
نماینده وزیر بهداشت و درمان در مازندران در مورد کمبود تجهیزات و امکانات حفاظتی و اکسیژن ساز در بیمارستان‌های کرونایی از جمله شهرستان آمل گفت: تا پیش از سال جاری حدود ۱۱ دستگاه اکسیژن ساز و سایر تجهیزات مورد نیاز با تخصیص اعتبار از سوی وزارت بهداشت و درمان و کمک خیرین خریداری و نصب شده است.
دکتر ناصحی با اشاره به اینکه برخی از شهرستان ها از جمله نوشهر با کمبودهایی در زمینه دستگاه اکسیژن‌ساز مواجه هستند که در حال رایزنی برای تامین این تجهیزات هستیم، اظهارداشت : شهرستان آمل یکیاز مناطق درگیر استان بود که توانستیم به سرعت تعداد دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستان های این شهرستان را به چهار واحد برسانیم.

وی اضافه کرد : به هر حال با افزایش اشغال تخت های بیمارستانی از سوی بیماران کرونایی ، نیاز استانی به دستگاه اکسیژن ساز نیز افزایش پیدا کرده بود که در موج نخست شیوع ویروس کرونا این امکانات تامین شد.
وی در مورد کمبود تجهیزات حفاظتی و محافظتی در بیمارستان های کرونایی اظهارداشت : پیشتر این تجهیزات را به صورت دپو و مازاد در استان تامین کرده و در حال حاضر نیز در حال بررسی میزان نیاز و کمبودهای احتمالی هستیم که در صورت نیاز تجهیزات بیشتری تامین خواهد شد. 

نزولی شدن آمار بیماران کرونایی 
نماینده وزیر بهداشت در مازندران گفت : از چند روز گذشته آمار مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان های استان مازندران نسبت به روزهای اول روند نزولی به خود گرفت و تا حدودی  ویروس به مرحله ثبات و کنترل رسیده است.
دکتر ناصحی اظهارداشت: مردم استان باید برای تداوم روند کاهشی بیماران کرونایی ، باید پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را ادامه دهند.
براساس آمار دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون یک هزار و ۸۰۰ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان های ای ۲ دانشگاه بستری و تحت درمان قرار دارند و  طبق آمار بیماران بستری در سه روز گذشته روند کاهشی به خود گرفت.


منبع: ایرنا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم