امروز: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۵۲۸
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
آرمان، پسر جوانی كه متهم به قتل دختر جوانی به نام غزاله است، پس از توقف اجرای حكمش و قبول درخواست اعاده دادرسی، 22‌شهریور دوباره محاكمه می‌شود.
روزنامه جام جم: آرمان، پسر جوانی كه متهم به قتل دختر جوانی به نام غزاله است، پس از توقف اجرای حكمش و قبول درخواست اعاده دادرسی، 22‌شهریور دوباره محاكمه می‌شود.

 تحقیقات جنایی در این پرونده جنجالی از 12‌بهمن 92 با ناپدید شدن دختر جوانی به نام غزاله آغاز شد. آن‌طور كه خانواده غزاله به پلیس گفته بودند، دخترشان برای رفتن به مطب دكتر از خانه بیرون رفته و دیگر بازنگشته بود.

پلیس با بررسی تماس‌های غزاله متوجه شد، او روز ناپدید شدنش با پسری به نام آرمان تماس داشته است. با كشف این سرنخ آرمان دستگیر شد و در تحقیقات به قتل غزاله اعتراف كرد و گفت: من و غزاله چندی قبل در سفری كه همراه خانواده‌هایمان به تركیه رفته بودیم، آشنا شدیم.

ارتباط‌مان ادامه داشت تا این‌كه غزاله تصمیم گرفته از ایران برود. روز حادثه برای صحبت به خانه‌مان آمد كه با هم بحث كردیم. او را هل دادم. روی زمین افتاد و بیهوش شد. بعد با میله چند ضربه به سرش زده و جسدش را در چمدان گذاشته و از خانه بیرون بردم و داخل سطل زباله در خیابان میرداماد انداختم.

در حالی كه جسد غزاله پیدا نشد، آرمان پای میز محاكمه قرار گرفت و این بار اعترافات قبلی‌اش را رد كرد و گفت: من غزاله را نكشتم. او هنگام خروج از خانه از پله‌ها سقوط كرد.

سرانجام برای پسر جوان حكم قصاص صادر و در دیوان‌عالی كشور تائید شد.

با گذشت شش سال از قتل، نام آرمان در فهرست اعدامی‌ها قرار گرفت اما در روز اجرای حكم، پدر و مادر غزاله یك ماه به او فرصت دادند تا اعلام كند جسد غزاله را كجا مخفی كرده است. در این فرصت وكیل آرمان به خاطر ابهامات پرونده، درخواست اعاده دادرسی را مطرح كرد كه قبول شد و با نظر قضات دیوان‌عالی كشور، پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه كیفری یك استان تهران فرستاده شد. قرار است آرمان 22شهریور امسال دوباره در شعبه پنجم دادگاه كیفری یك استان تهران محاكمه شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم