امروز: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۵۱۲
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار هواشناسی سطح زرد، وقوع بارش‌های رگباری و احتمال وقوع سیلاب از روز چهارشنبه در این استان خبر داد.

به گزارش تیترامروز، احمد اسدی اظهار کرد: تداوم جریانات گرم همراه با افزایش محسوس دما از روز چهارشنبه کاسته خواهد شد، این در حالی است که در روز گذشته، گرمترین شهر استان، ساری و قراخیل قائمشهر با بیشینه دمای 35.6 درجه سلسیوس بوده است.

وی تصریح کرد: با شکل گیری جریانات مرطوب شمالی سطح زمین که از سه شنبه شب 31 تیر، ابتدا وزش باد آغاز شده، تا روزچهار‏شنبه وزش باد شدید موقتی ادامه می یابد.

معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: از عصر چهارشنبه تا پنج شنبه وضعیت جوی در استان به‌صورت رگبار، باران و رعدوبرق پراکنده بوده و زمان پایان این سامانه روز پنج شنبه 2 مرداد است.

اسدی افزود: نوع مخاطره وزش باد شدید موقتی، کاهش دما (4 تا 8 درجه ای)، رگبار و رعدوبرق و مواج شدن دریا خواهد بود.

وی ادامه داد: اثر این مخاطره، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و سست بنیان، تاسیسات و داربست ها، شکستن شاخه درختان و احتمال سیلاب های ناگهانی محلی است.

معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران در توصیه‌ای گفت: در صعود به ارتفاعات و سایر اقدامات پیش‌گیرانه محدودیت برقرار شود و نسبت به استحکام سازه‌های موقت و داربست ها اقدام لازم به عمل آید.

اسدی همچنین در مورد پیش‌بینی وضع هوای استان مازندران اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه ‌های پیش یابی هواشناسی در روز چهار‏شنبه یکم مرداد آسمان استان، نیمه ابری، همراه با وزش باد(گاهی نسبتا شدید)، کاهش شدت گرما، به تدریج با افزایش ابر بویژه در نیمه غربی استان رگبار و رعدوبرق پراکنده بوده و بیشینه دما در شهرهای غربی استان بین 29 تا 31 سلسیوس درجه و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 31 تا 35 درجه سلسیوس است.

وی ادامه داد: در روز پنج‏شنبه ۲ مرداد اسمان استان نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش دما، رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد پیش‌بینی ‌شده و بیشینه دما در شهرهای غربی استان بین 26 تا 29 درجه سلسیوس و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 29 تا 32  درجه سلسیوس خواهد بود.

معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران گفت: در روز جمعه هفته‌ جاری وضعیت جوی استان صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر، بویژه در دامنه ها و ارتفاعات رگبار و رعدوبرق پراکنده و بیشینه دما در شهرهای غربی استان بین 28 تا 30 درجه سلسیوس و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 30 تا 33 درجه سلسیوس است.


منبع: ایسنا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم