امروز: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۵۰۶
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سطح پوشش بیمه شالیزارهای استان را بیش از ۲۱ هزار هکتار ذکر کرد و گفت: حدود ۱۰ درصد از شالیزارها بیمه هستند.
۱۰ درصد از شالیزارهای مازندران بیمه هستند

به گزارش تیترامروز، عزیزاله شهیدی فر با اشاره به کشت برنج در بیش از ۲۱۵ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران گفت: از این میزان بیش از ۲۱ هزار هکتار تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۱۴ هزار هکتار از شالیزارهای استان سبز شده است، افزود: از مجموع سطح سبز شالیزارها در بیش از ۱۶۷ هزار هکتاز ار مزارع ارقاح محلی برنج و مابقی ارقام اصلاح شده کشت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با عنوان اینکه برداشت برنج در برخی مناطق استان آغاز شده است، افزود: در مجموع ۱۹۵ هزار هکتار از شالیزاها به صورت دستی و سنتی و مابقی به شیوع مکانیزه وجین شدند.

شهیدی فر درباره مبارزه با آفت کرم ساقه خوار برنج نیز گفت: مبارزه با این آفت در سطح بیش از ۴۰ هزار هکتار از شالیزارها صورت گرفته است.

وی میزان تولید برنج استان مازندران را بیش از یک میلیون تن معادل ۴۰ درصد نیاز کشور بیان کرد.منبع: بازار

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم