امروز: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۴۲۸
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: امکان ابتلای مجدد به بیماری کرونا در افراد بهبود یافته به خصوص بیمارانی که نقص سیستم ایمنی دارند، وجود دارد.
به گزارش تیترامروز، دکتر مصطفی جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتقال بیماری را به دیگران توصیه کرد و گفت: امکان ابتلای مجدد به بیماری کرونا در افراد بهبود یافته به خصوص بیمارانی که نقص سیستم ایمنی دارند، وجود دارد.

 او با بیان اینکه پاندمی ناشی از کرونا در صورت عدم تولید واکسن موثر، می‌تواند تا ۲ سال طول بکشد، و در این مدت افراد مستعد شانس ابتلا به این بیماری را دارند، افزود: مردم می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های معمول خود را داشته و از انتقال و انتشار بیماری جلوگیری کنند.

 دکتر جوانیان با بیان اینکه در طول پاندمی این بیماری در زندگی ما وجود خواهد داشت و با رعایت نکات بهداشتی باید بتوانیم چرخه زندگی را ادامه دهیم، گفت: مسئله تعطیلی فعالیت‌ها را تا زمان محدودی می‌توان ادامه داد و بیشتر از آن امکا ن پذیر نیست.

 او افزود: افراد باید با این شرایط زندگی کردن را یاد بگیرند و خود را با این شرایط تطبیق دهند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه افرادی که مبتلا می‌شوند باید با رعایت نکات بهداشتی شانس ابتلا به دیگران را کمتر کنند، گفت: استفاده از ماسک اولین توصیه مهم برای افراد بوده و این کار سبب جلوگیری از انتقال بیماری به دیگران می‌شود.

 دکتر جوانیان افزود: افراد لازم نیست از ماسک جراحی یا ماسک N۹۵ استفاده کنند، به جز افرادی که از بیمار مراقبت می‌کنند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه هموطنان می‌توانند از ماسک پارچه‌ای استفاده کنند،گفت: شستن دست‌ها و فاصله گذاری اجتماعی باید حتما رعایت شود و در یک فضای سربسته یا فاصله گذاری کم، الزاما از ماسک استفاده شود.

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم