امروز: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۴۲۶
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : اگر چه شدت بیماری کرونا در کودکان کمتر از سایر گروه‌های سنی است ، ولی خطر انتقال این ویروس از آنها به افراد مسن چندین برابر است.
به گزارش تیترامروز به نقل از ایرنا، دکتر فرهنگ بابا محمودی بیان کرد: خانواده ها مراقب مراودات کودکانشان با بزرگسالان بخصوص پدر بزرگ ها و مادر بزرگها باشند تا از طریق کودکان ، کرونا به این گروه سنی منتقل نشود.

وی گفت : همان گونه که تجربه جهانی نشان داده ، شیوع و شدت ویروس کرونا در کودکان کمتر از سایر گروه های سنی است و علایم این بیماری چندان در کودکان مشاهده نمی شود و به همین دلیل هم احتمال انتقال ویروس از این گروه سنی به بزرگسالان و افراد کهنسال بیشتر است.
این پرشک متخصص بیماری عفونی به شهروندان توصیه کرد : با توجه به این که شیوع ویروس کرونا طی روزهای اخیر نسبت به هفته های گذشته شدت گرفت و آمار بیماران نیز رو به افزایش است ، لازم است والدین بیشتر مراقب کودکانشان باشند و از مراودات و نزدیک شدن آنان به پدر بزرگ و مادر بزرگ جلوگیری کنند.

 مراسم عروسی و عزا ، کانون شیوع کرونا  
رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در یکی از بیمارستان های کرونایی در این خطه شمال کشور مشغول درمان بیماران مبتلا به کرونا است ، گفت : در روزهای اخیر بیشتر بیمارانی که به کرونا مبتلا شدند، افرادی هستند که در مراسم عروسی و یا مراسم ختم شرکت داشتند.
دکتر بابا محمودی به شهروندان توصیه کرد که از رفتن به این گونه مراسم و حتی سایر اجتماعات خودداری کنند تا به این ویروس خطرناک قرن مبتلا نشوند.
وی اضافه کرد : در صورتی که ضرورت برای حضور در مراکز شلوغ و اماکن سرپوشیده وجود داشت ، به طور حتم باید از ماسک ولو ماسک های خانگی که می تواند تا حدود ۹۰ درصد از انتقال ویروس جلوگیری کند ، استفاده شود.
ممنوعیت  ماسک ان‌۹۵ برای بیماران کرونایی 
عضو کارگروه علمی و مشورتی کرونا دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد استفاده از ماسک هم گفت : استفاده از ماسک برای تمام افراد در فضاهای سرپوشیده و اجتماعات حداقل تا زمان تولید دارو و همه گیری تولید واکسن ضروری است.
دکتر بابا محمودی استفاده از ماسک ان‌۹۵ را برای بیماران کرونایی خطرناک توصیف کرد و اظهار داشت : این ماسک باید صرفا توسط افرادی که از بیماران کرونایی حفاظت می کنند و یا کادر درمانی که با این بیماران سر و کار دارند، مورد استفاده قرار گیرد.
وی دلیل منع استفاده از این ماسک را برای بیماران کرونایی ، انتقال این ویروس از طریق فیلترهای ماسک به طرف مقابل اعلام کرد و اظهار داشت : بیماران آسم ، افراد مسن که از لحاظ تنفسی دچار مشکل هستند نیز نباید از این ماسک استفاده کنند.
بابامحمودی ماسک جراحی و پزشکی و حتی دست دوز را بهترین شیوه برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دانست و به افرادی که از ماسک دست دوز استفاده می کنند ، توصیه کرد که در هر بار استفاده آن را با آب و صابون شست و شو بدهند و با در آفتاب خشک کنند و یا پس از اتو کشیدن بار دیگر مصرف کنند.
در استان مازندران طبق گزارشی که روز گذشته از سوی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ارایه شد ، نزدیک به ۶۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های این دو  دانشگاه بستری هستند که نسبت به یک هفته گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم