امروز: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۲۰۲۸۲
۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
روزنامه شرق در یادداشتی به بررسی وضعیت اقتصادی ایرانی ها پرداخته است.

روزنامه شرق در یادداشتی به بررسی وضعیت اقتصادی ایرانی ها  پرداخته است.

در بخشی از این یادداشت آمده است:

* تا مردم درست نشوند کشور درست نمی‌شود. برای مردم ما، منافع خودشان به همه چیز و همه‌کس تقدم دارد؛ جامعه‌ای شده‌ایم که هر کس فقط به فکر خودش است و به هر دری می‌زند تا گلیم خود را از آب بکشد. چرا راه دور برویم؛ برای خودروهای قرعه‌کشی نزدیک هفت میلیون نفر نام‌نویسی کردند، برای چند ماشین؟ 25 هزار‌!

* یعنی 36صدم درصد! چیزی نزدیک به صفر! آن هم برای خودروهای ایرانی! آیا آلمانی‌ها هم چنین‌اند؟ آیا فرانسوی‌ها هم برای پراید سر و دست می‌شکنند؟ آیا هلندی‌ها هم برای هزار تومان مرغ ارزان‌تر همدیگر را له و لورده می‌کنند؟ اینها مشت‌هایی از خروار رفتارهای اقتصادی این روزها هستند، افزایش قیمت، طلا، زمین و خانه هم ریشه در رفتارهای فرهنگی خودمان دارد! تا فرهنگ درست نشود آش، همین آش است و کاسه، همین کاسه!

* فقر یک چیز است و حس آن چیزی دیگر! تا‌کنون نزد کسانی نشسته‌ای که به نظر خودت پول‌شان از پارو بالا می‌رود اما مخت را با گلایه از وضع اقتصادی و نداری و فقر می‌خورند!؟ این حس فقر، بد بلایی ا‌ست که گریبان بسیاری از ما به‌ویژه پولدارهای ما را رها نمی‌کند!

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم