امروز: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۹۷۵۱
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در وضعیت کنونی بازار با هیچ‌ نگرانی همراه نیست، اظهار داشت: سهامداران باید از این فرصت استفاده و اقدام به خرید سهم‌هایی کنند که تا چند روز گذشته در صف‌های خرید سنگین قرار داشتند و فرصت خرید به سهامداران را نمی‌دادند.
ایرنا: عرفان هودی به افت این روزهای شاخص بورس اشاره کرد و گفت: شاخص بورس نیاز به اصلاح داشت، بازار باید تا چند روز در مسیر افت و اصلاح قرار می گرفت تا بتواند خود را برای رشد بیشتر آماده کند.

وی ادامه داد: اگر بازار وارد فاز اصلاحی نمی‌شد، سهامداران به دنبال ترس از ریزش احتمالی شاخص بورس، به دلیل رشدهای مکرری که تجربه کرده بودند نقدینگی‌های خود را وارد این بازار نمی‌کردند اما اکنون که بازار چنین اصلاحی را تجربه کرد خود را آماده رشد دوباره بازار خواهند کرد.

هودی با تاکید بر اینکه سهامداران نباید نگران اصلاح چند روز اخیر شاخص بورس باشند و با دید کوتاه‌مدت به سرمایه‌گذاری در این بازار نگاه کنند، گفت: تفکر کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاران و ترس از ریزش احتمالی شاخص بورس زمینه چنین اصلاح پرشتابی را در بازار فراهم کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه با توجه به بازگشایی نماد سایپا و ایران خودرو، سهامداران در چند روز اخیر به دنبال جابجایی سهام و اقدام به خرید دو نماد بزرگ خودروسازی بودند، افزود: به نظر می‌رسد چند وقت دیگر بازار اصلاح دیگر برای جابجایی سهام از گروه پالایشی و پتروشیمی به سمت فلزات اساسی و معدنی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی، بازار با هیچ‌گونه نگرانی همراه نیست، اظهار داشت: سهامداران باید از این فرصت استفاده و اقدام به خرید سهم‌هایی کنند که تا چند روز گذشته در صف‌های خرید سنگین قرار داشتند و فرصت خرید به سهامداران را نمی‌دادند.

هودی با بیان اینکه شاخص بورس به زودی در مسیر صعود قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: اصلاحی را که بازار در چند روز اخیر تجربه کرد می‌تواند زمینه رشد پرشتاب بازار را فراهم کند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: اکنون نقدینگی در حال خروج از گروه بانکی و ورود به سمت گروه خودرو و فلزات اساسی است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم