امروز: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۹۶۹۰
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
سازمان عفوبین الملل در دوسالگی زندانی شدن زنان فعال سعودی پوستری منتشر کرده است.
خبرآنلاین: سازمان عفوبین الملل در دوسالگی زندانی شدن زنان فعال سعودی پوستری منتشر کرده است.

 سازمان عفو بین الملل در تازه ترین گزارش خود به گذشت دوسال از حبس زنان عربستان پرداخته و نوشت: در روزها و هفته‌های گذشته، در راستای پویش سختگیری و سرکوب مقامات سعودی فعالان صلح‌طلب بیشتری نیز دستگیر شدند.

پوستر عفو بین‌الملل درباره زنان عربستان

لاین معلوف، مدیر پژوهش سازمان عفو بین‌الملل جنوب آسیا می‌گوید «دردناک است. دو سال است که این زنان دلیر پشت میله‌های زندان هستند، خصوصاً در این زمانی که زنان سعودی دارند از برخی حقوق به‌دست آمده‌شان ابراز سرور می‌کنند، حقوقی که این زنان برای آن‌ها بسیار جنگیده‌اند.»

«در زندان بسیاری از افراد درد و فشار روحی و جسمی بسیاری تحمل می‌کنند – از جمله شکنجه، سواستفاده جنسی و حبس در زندان انفرادی. بسیاری از افراد دیگر هرچند آزاد شده‌اند اما همچنان در انتظار محاکمه‌ای هستند که برمبنای فعالیت صلح‌آمیز آن‌ها وضع شده است.»

«زمان آن فرا رسیده که رهبران عربستان سعودی دیگر از قوه قضایی به‌مثابة شمشیر داموکلوس که بالای سر فعالان آویزان است استفاده نکنند. تا زمانی که زنان و دیگر فعالان صلح‌طلب همچنان به‌دلیل کارهایشان مورد هدف قرار بگیرند «مبارزة اصلاحی» عربستان سعودی باورپذیر نخواهد بود.»

سازمان عفو بین‌الملل از عربستان سعودی درخواست کرده است که فوراً و به‌صورت غیرمشروط تمام زندانیان دفاع از اندیشه و حقوق بشر که تنها در ارتباط با ابراز صلح‌آمیز آزادی اندیشه‌شان، هم‌نشینی و گردهم‌آیی‌شان در بازداشت هستند را آزاد کند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم