امروز: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۹۱۲۱
۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
هنوز مجلس يازدهم آغاز نشده که گروهي بر طبل اختلاف‌افکني مي‌کوبند و به دنبال بهانه‌اي هستند تا اصولگرايان غيرهم‌طيف را با خودشان به زير‌سوال ببرند مانند جريان احمدي‌نژاد که تلاش مي‌کنند به هر نحوي به آناني که حتي منتخب مجلس يازدهم نيستند اما از منتقدان خودش هستند؛ هجمه وارد کنند.
روزنامه آرمان ملی نوشت: هنوز مجلس يازدهم آغاز نشده که گروهي بر طبل اختلاف‌افکني مي‌کوبند و به دنبال بهانه‌اي هستند تا اصولگرايان غيرهم‌طيف را با خودشان به زير‌سوال ببرند مانند جريان احمدي‌نژاد که تلاش مي‌کنند به هر نحوي به آناني که حتي منتخب مجلس يازدهم نيستند اما از منتقدان خودش هستند؛ هجمه وارد کنند. مانند حدادعادل که در ابتداي دولت نهم از حاميان احمدي‌نژاد بود و به تدريج مانند برخي ديگر اصولگرايان به منتقد درجه يک اين جريان تبديل شد.

چنانکه وي در خصوص ارتباط ميان جريان اصولگرايي و احمدي‌نژاد هم گفته بود: «احمدي‌نژاد در تمام دوران هشت ساله خود حتي يک بار هم نگفت که اصولگراست و از همان اول راه خود را از اصولگرايان جدا کرد و ما هم مدام با وي درگير بوديم.

دعوای احمدی‌نژادی‌ها با حدادعادل به بهانه کرونا

جريان احمدي‌نژاد با انتشار دعوت‌نامه همايش اصولگرايان از تيتر «رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي به سبک حداد‌عادل» و« اصولگرايان همايش برگزار مي‌کنند!» استفاده کرد؛ يعني علاوه بر اينکه حدادعادل را به رعايت نکردن اصول لازم در دوران کرونا متهم کرد به اصولگرايان هم گير داد که در اين وضعيت اقدام به برگزاري همايش مي‌کنند که البته اين نقد به اصولگرايان وارد است؛ چرا که در هر صورت اگر نحوه چينش صندلي‌هاي سالم همايش چنان باشد که فاصله لازم رعايت شود اما طبيعي است که حاضران همايش در قبل و بعد از آن به گفت‌وگوهاي دو يا چند نفره مي‌پردازند که خطر ابتلا به کرونا را افزايش مي‌دهد.

درحالي که ستاد ملي مبارزه با کرونا نسبت به حفظ فاصله اجتماعي و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي تاکيد دارند و درباره احتمال افزايش شيوع ويروس کوويد19 در تهران هشدار مي‌دهند، اصولگرايان شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب به اصرار حداد‌عادل قصد دارند هفته آينده در سالن آدينه همايش برگزار کنند که پيش‌بيني مي‌شود با احتساب منتخبان مجلس يازدهم و همراهان حدود 500 نفر حضور يابند». هر چه تعداد حاضران در همايش بيشتر باشد به طور طبيعي ميزان خطر ابتلا به کرونا افزايش پيدا مي‌کند.

هدف اين همايش برنامه‌ريزي براي منتخبان مجلس يازدهم است که احمدي‌نژادي‌ها هم در اين مجلس داراي نماينده هستند. اما انتشار اين دعوتنامه در سايت احمدي‌نژادي‌ها نشان از آن دارد که منتخبان اين جريان سر سازش با اصولگرايان ندارند و در نتيجه پيش از آغاز مجلس يازدهم بر طبل افتراق مي‌کوبند و مي‌خواهند انتقام انتقادهايي را که از سوي اصولگرايان به اين جريان شده است با ايجاد شکاف و چند‌دستگي در مجلس يازدهم پاسخ دهند.

نکته قابل‌تامل اينجاست که جريان‌هاي اصولگرايي ديگر هم انتقاداتي دارند؛ مانند حسن غفوري‌فرد که مي‌گويد: من هميشه معتقد بوده‌ام که وجود يک اقليت قوي در مجلس به نفع مملکت است و کشور نمي‌تواند توسط يک جناح اداره شود. ولي مردم چنين راي داده‌اند و از طرف ديگر اين ترکيب ويژگي‌هاي خود را دارد. يکي از اين ويژگي‌ها وقوع درگيري کمتر در مجلس است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم