امروز: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۹۰۶۰
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
سفر با تدبیر برای کرونا ؛
مازندران و گیلان تازه دارند نفس راحتی می‌کشند. تا همین یکی دو روز گذشته ارتباط بین شهری در این استان‌ها بسته بود. اما امکان دارد ورق برگردد.....
جان گیلانی‌ها و مازندرانی‌ها دوباره در خطر است؟!

حسن ظهوری : مردم گوش شنوا ندارند! این را می‌شود از ازدحام‌های غیر مسئولانه فهمید. تا دولت برخی ادارات خود را باز کرده، با شتاب آمدند که کارهای دولتی را انجام بدهند و برای این‌کار کرونا را هم فراموش کرده‌اند. این رفتار غیر مسئوولانه به راحتی می‌تواند موجی بزرگتر و ویرانگرتر از موج اول پدید آورد.

دولت نمی‌تواند به پشتوانه چنین رفتاری و با اعتماد به اینکه مردم رعایت می‌کنند، رفته رفته کسب و کارها و ادارات بیشتری را بازگشایی کند. آنچه معلوم‌است اگر چنین شود، جان عده زیادی در خطر است.

دولت قصد دارد از یکم اردیبهشت حجم بیشتری از بازگشایی‌ها را به انجام برساند. می‌گوید، می‌خواهد هم با کرونا بجنگد و هم اقتصاد را نجات دهد. هرچند کارشناسان می‌گویند چنین چیزی بعید است اما همین ازدحام‌های غیر هوشمند، حدیث مفصلی از آینده این تصمیم دارد.

دولت می‌خواهد سفرهای بین شهری را بازگشایی کند. خطری بزرگ که به نظر می‌رسد متوجه استان‌های شمالی از جمله مازندران و گیلان است. آنطور که از شبکه‌های اجتماعی می‌شود فهمید، مردم تشنه سفر کردن هستند. تجربه اولین روز نوروز هم نشان می‌دهد که با کرونا یا بدون کرونا برایشان فرقی ندارد و دل با جاده می‌زنند.

استان‌های شمالی همواره بزرگترین مقصد مسافرات تهرانی‌است. شهری که بیشترین میزان شیوع کرونا را دارد. هر مسافری می‌تواند هنوز هم سفیر مرگ باشد و با خودش سوغاتی خطرناکی را ببرد.

مازندران و گیلان تازه دارند نفس راحتی می‌کشند. تا همین یکی دو روز گذشته ارتباط بین شهری در این استان‌ها بسته بود. حتی شهرهایی مثل تنکابن و رانسر که کاملا به هم چسبیده‌اند هم امکان تردد نداشتند. حالا مسیرها کمی بازتر شده و خیال مسئولان استانی کمی راحت‌تر. اما شاید باید نگران اول اردیبهشت باشند.

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و برخی ادارات دولتی در اوایل اسفند سال گذشته، فصلی که سفر کمتر در آن انجام می‌شد چنین صحنه‌هایی را به وجود آورد و ناگهان تردد در جاده‌های شمالی خیلی سریع ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد. حالا که اردیبهشت است و فصل سفر به اکثر نقاط ایران، چه در انتظار جاده‌هاست. به نظر می‌رسد کرونا قصد دارد با تدبیر دولت، سفر تازه‌ای را در ایران شروع کند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم