امروز: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۷۷۵
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
رییس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: خانواده‌ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می‌شوند.

به گزارش تیتر امروز،  حسن محمودی رییس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل با بیان اینکه خانواده‌ها هوشیار باشند که کودکان از خطر ویروس کرونا در امان نیستند و به این بیماری مبتلا می‌شوند، گفت: هر چند کودکان خیلی کمتر از بزرگسالان به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، اما خانواده‌ها نباید از این خطر غافل شوند و نکات بهداشتی را همانند افراد بزرگسال برای کودکان رعایت کنند.

او افزود: کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می‌کنند، اما در مجموع ویروس در کمین کودکان هم قرار دارد.

رییس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل گفت: ویروس کرونا برای کودکانی که بیماری‌هایی همانند سرطان، نقص ایمنی، پیوندَشده ها، متابولیک، کلیوی آسم و دیگر بیماری زمینه‌ای را داشته باشند، پرخطر محسوب می‌شود.

او افزود: در شرایط فعلی خانه نشینی و دوری از حضور در تجمعات   بهترین گزینه برای در امان ماندن خانواده‌ها و کودکان به شمار می‌آید.

رییس بیمارستان کودکان امیرکلای بابل با بیان اینکه تا زمانی که خطر برطرف نشده است، فاصله فیزیکی (حداقل یک و نیم متر) حتی در منزل رعایت شود، گفت:، چون در داخل ماشین این فاصله فیزیکی رعایت نمی‌شود از مسافرت حتی داخل شهر تا آنجا که ممکن است پرهیز کنند و اگر ناچار بودند حتما از ماسک استفاده کنند، چون افراد ناقل ممکن است بدون علامت باشند و وقتی فاصله بین افراد کم می‌شود امکان سرایت بیشتر است.

 محمودی افزود: خوشبختانه برخی از خانواده‌ها به صورت دقیق و حرفه‌ای نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت می‌کنند و انتظار ما این است که این خانواده‌ها برای بستگان و دیگر دوستان خود این فرهنگ سازی را داشته باشند.

او گفت: همه همکاران ما که در خط مقدم این بحران قرار دارند در خدمت مردم هستند و از مردم تقاضا داریم با جدی گرفتن خطر، با رعایت دستورات بهداشتی، کمک کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا در جامعه شکسته شود و کشور به روال عادی برگردد./ باشگاه خبرنگاران جوان از ساری 


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم