امروز: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۷۷۲
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
استاندار مازندران:
احمد حسین زادگان گفت: تاکنون ۷۰ درصد از جمعیت استان در طرح غربالگری مقابله با کرونا شرکت کردند که باید این آمار به ۱۰۰ درصد برسد.
به گزارش  تیتر امروز،احمد حسین زادگان در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به این که دولت در سطوح ملی، پیش بینی‌های لازم را برای بخش‌های اقتصادی کرده است و این مهم؛ تنها به دوران شیوع کرونا محدود نمی‌شود، افزود: اقدامات خوبی در سطوح ملی و استانی برای مقابله با شیوع کرونا صورت گرفته است لیکن این به معنای مهار و کنترل بیماری نیست و همچنان تلاش‌ها و همکاری‌های دستگاه‌های مسئول و مردم تا رفع ویروس منحوسکرونا باید تداوم یابد.
استاندار مازندران با بیان این که در جلسه امرزو مصوب کردیم تا در کنار برنامه‌های کوتاه مدت و دراز مدت دولت؛ ستادی استانی برای حمایت از آسیب دیدگان بخش اقتصادی تشکیل شود، گفت: این ستاد با همکاری اعضا؛ تصمیمات لازم را برای پشتیبانی و حمایت از مجموعه‌های آسیب دیده صنفی، اقتصادی یا لایه‌های اجتماعی آسیب دیده در دوره مقابله با کرونا اتخاذ می‌کند.

وی با بیان این که علیرغم تأکیدات مؤکد صورت گرفته و نظارت دستگاه‌های مسئول؛ برای نظارت بیشتر و رعایت فیزیکی مردم و اصناف و برخی مشاغلی که مردم با آنها سروکار دارند و متأسفانه موازین ابلاغی به اندازه لازم در آن مکان‌ها رعایت نمی‌شود، گشت مراقبت‌های اجتماعی ویژه را پیش بینی کردیم، اظهار داشت: این گشت‌ها در شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران و در بخش‌ها با محوریت بخشداران و همکاری مردم در ارتباط با سامانه ۱۱۱ برای نظارت بیشتر انجام و حاصل گشت‌ها به مبادی ذی ربط اطلاع داده می‌شود.

حسین زادگان با بیان این که به حمدالله روستاها وضعیت مطلوبی در این راستا دارند، ابراز کرد: اداره کل جهاد کشاورزی آگاهی رسانی لازم را انجام داده و شیوه نامه‌های لازم برای اطلاع رسانی به کشاورزان برای رعایت موازین تدوین شده است.

استاندار مازندران با اشاره به این که تسهیلاتی برای ۱۵۰ نفر از کشاورزانی که درخواست کشت مکانیزه دارند در نظر گرفته شده است و بانک کشاورزی آمادگی لازم برای اعطای آن را دارد، گفت: باید مدیریت کنیم از ظرفیت دستگاه‌های موجود با محوریت بخشداران، مردم، شوراها، دهیاران و شرکت‌های تعاونی روستایی امسال سطح کشت مکانیزه را افزایش دهیم.

وی با بیان این که خوشبختانه روستاها؛ پیام ما را خوب دریافت کردند، افزود: از روستاییان و کشاورزان مجدداً تقاضا داریم که در فصل کشاورزی با رعایت فاصله اجتماعی، این شرایط را حفظ کنند.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این میانگین بالای ۷۰ درصد در طرح غربالگری شرکت کردند، افزود: این رقم باید به ۱۰۰ درصد برسد و از مردم می‌خواهم با ورود به سامانه، زمینه را برای خدمات رسانی بهنگام حوزه بهداشت و درمان فراهم کنند.

/ مهر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم