امروز: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۷۷۱
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
مدیرکل تعاون مازندران:
کامران اصغری از خوداظهاری و ثبت درخواست ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر در استان که براثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، در سامانه بیمه بیکاری خبر داد.

شیوع کرونا ۱۲ هزار کارگر مازندران را خانه نشین و بیکار کرد

به گزارش تیتر امروز، کامران اصغری با بیان اینکه با تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و خدماتی تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام غیرحضوری کارگران برای دریافت بیمه بیکاری خبر داد و تصریح کرد: کارگران شغل از دست‌داده مشمول قانون کار برای درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: طبق دستورالعملی که پس از اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی منتشر شد، جهت حمایت از کارفرمایان و کارگران بیکار شده به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی کارگران بیکار شده لازم است در سامانه bimebikari.mcls.gov.irبرای دریافت مقرری بیمه بیکاری به مدت سه ماه از ابتدای اسفند تا پایان اردیبهشت ۹۹ ثبت نام کنند تا فارغ از تشریفات قانونی، حداقل حقوق ماهیانه قانون کار در زمان موصوف دریافت کنند.
اصغری گفت: این شیوه نامه اجرایی برای تحت پوشش قراردادن کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که قانون بیمه بیکاری نیز شامل حالشان می‌شود و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بیکار غیر ارادی شناخته شدند، تدوین شده است.

این مسئول ادامه داد: صرفاً بیکاران غیر ارادی مشمول قانون کار که بیمه شده تأمین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری هستند می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند.

اصغری بیان کرد: بیکاران مشمول قانون بیمه بیکاری ناشی از حوادث غیر مترقبه ثبت نام شده در سامانه می‌توانند تا سه ماه (اسفند ماه ۹۸ لغایت اردیبهشت ۹۹) بیمه بیکاری دریافت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران از خوداظهاری و ثبت درخواست ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر که در اثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند در سامانه درخواست بیمه بیکاری خبر داد و گفت: براساس قانون اینخوداظهاری‌ها بررسی و نتیجه آن برای افراد پیامک می‌شود.

این مسئول افزود: براساس دستورالعمل شرایط قانون کار، حداقل ٥٥ درصد از بیمه بیکاری بر مبنای کسر حق بیمه فرد قبل از بیکاری و به ازای هر یک از اعضای تحت تکفل معادل ١٠ درصد به این میزان افزوده می‌شود و حداکثر تا ۸۰ درصد بر مبنای کسر بیمه می‌تواند افزایش یابد و در صورتی که ۸۰ درصد مزد کمتر از حداقل باشد همان حداقل مزد مصوب شورای عالی کار پرداخت می‌شود.

به گفته اصغری، کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند و اطلاعات خود را در سامانه بیمه بیکاری ثبت کرده‌اند از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال به آن‌ها بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

اصغری افزود: براساس قانون، افراد بعد از بیکار شدن ٣٠ روز مهلت دارند در سامانه درخواست بیمه بیکاری اطلاعات خود را ثبت کنند و در صورتی که فردی دلیل موجه برای ثبت نام نکردن، داشته باشد با بررسی ادله در صورتی که به تأیید هیأت حل اختلاف برسد تا ٩٠ روز از زمان بیکاری می‌تواند نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور اقدام کند./مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم