امروز: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۱۸۷۵۱
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
پزشکان مختلفی در بابل درمان بیماران کرونایی را با استفاده از روش هموپرفیوژن انجام دادند.

به گزارش تیتر امروز،  حمیدی فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکیبابل گفت: بیماری کرونا ۳ مرحله دارد مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگر علائم سرماخوردگی مراجعه می‌کند تا تحت درمان قرار گیرد.

او افزود: مرحله دوم مرحله ریوی است که بطور همزمان عوامل التهابی در بدن شروع به فعالیت می‌کنند که بیمار با تنگی نفس، افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب و تب مراجعه می‌کند.

 حمیدی گفت: این زمان فرصت طلایی برای مداخلات درمانی است که به روش‌های مختلف از جمله هموپرفیوژن انجام می‌شود.

فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل افزود: مرحله سوم مرحله فوق التهابی حاد هست که باز هم درمان‌های پیشنهادی وجود دارد که درمان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

وصل شدن فیلتر هموپرفیوژن به دستگاه دیالیز راهی برای درمان کرونا

 معصومه اصغرپور فوق تخصص بیماری‌های کلیه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل،گفت: در مرحله درگیری شدید ریوی، در کنار درمان‌های دارویی، هموپرفیوژن با برداشت فاکتور‌های التهابی، یکی از روش‌هایی که به درمان این بیماران کمک می‌کند.

او افزود: فیلتر هموپرفیوژن به دستگاه دیالیز وصل می‌شود و با عبور خون از این فیلتر و برداشت فاکتور‌های التهابی تا حدودی به این بیماران کمک می‌شود

 اصغر پور گفت: این فیلتر‌ها به دستگاه دیالیز وصل می‌شوند و با فیلتر کردن خون بیمار، تا حدودی به بیماران کمک می‌شود.

درمان بیمار ۳۷ ساله کرونایی با روش هموپرفیوژن

 مسعود قاسمی متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل،گفت: با مراجعه بیماران بدحال کرونایی به بخش مراقبت‌های ویژه، به فکر روش هموپرفیوژن افتادیم که این روش در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی بابل انجام شد.

او افزود: در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل نیز بیمار ۳۷ ساله پس از ۱۴ روز وصل بودن به دستگاه تنفس مصنوعی، از دستگاه جدا شد و در حال حاضر از حال عمومی خوبی برخوردار است.

 قاسمی گفت: امیدواریم بتوانیم با این روش، جان سایر بیماران بدحال را نیز نجات دهیم./باشگاه خبرنگاران جوان از ساری

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم