امروز: ۲۱ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۶۱۸
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
جمعی از پزشکان مازندرانی در نامه ای به رئیس جمهور خواستار قرنطینه شهرها برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان سلامت برابر کرونا شدند.

پزشکان مازندرانی خواستار قرنطینه شهرها شدند

به گزارش تیتر امروز، جمعی از پزشکان شهرستان ساری در نامه‌ای به رئیس جمهوری خواستار قرنطینه شهرهای کشور و استان برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان سلامت در راه مبارزه با کرونا شدند.

در این نامه آمده است: در فاصله قرون چهارم تا هشتم قمری، تمدن اسلامی طلایه دار رشد و سپس انقلاب گسترده علمی، فرهنگی و فنی در جهان شد و پویایی و خیزش این جهش به فرهنگ وتمدن ایرانی باز می‌گشت، تمدنی که ریشه در مدنیت ایران پیش از اسلام و توأمان آموزه‌های دین اسلام خصوصاً مذهب شیعه داشت و حکمای بزرگی چون ابنسینا طبیب بزرگ ایرانی و رازی داروساز برجسته تعدادی از آوانگاردهای آن معرفی شده‌اند و شاید بتوان کرونای اخیر را مصیبت بارترین حادثه، بعد از جنگ‌های جهانی اول و دوم به شمار آورد.

در ادامه تصریح شده است: پیشتاز مبارزه با کرونای اهریمنی، در همه جهان، خانواده عظیم کادر درمانی پزشکان و پرستاران، ابن سیناهای معاصر، محسوب می‌شوند، در ایران عزیز اما، این خانواده مظلوم و بی پناه، ضمن مبارزه مستمروجانانه با این پدیده شوم، با کمبود شدید امکانات و تجهیزات، پنهان کاری تأسف برانگیز برخی از مقامات، ساختار ضعیف نظام اداری و خستگی مفرط جامعه درمانی روبروست.

همچنین در این نامه نوشته شده است: برآوردهای همه متخصصان، نشان می‌دهد در صورتی که دولت به طور جدی دستور قرنطینه را صادر نکند و بر آن نظارت جدی نداشته باشد، حضور این مهمان منحوس و ناخوانده برای چندین ماه بعدی، به درازا خواهد کشید و بسیاری از هموطنان شریف و کادر مظلوم درمانی را به کأم مرگ خواهد کشاند.

ما امضاءکنندگان، رؤسا و معاونین پیشین دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمعی از پزشکان، استادان و عناصر دل سوخته و داغدار جامعه درمانی استان مازندران، صریحاً تاکید می‌کنیم که برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان مبارزه یعنی کادر درمان کشور و استان، متضرر نشدن بیش از پیش ساختار اقتصادی و اجتماعی، عدم وقوع بحران‌های اجتماعی، سیاسی و امنیتی و در نهایت عدم بهره برداری دشمنان ایران سربلند، حتماً و حتماً دستور قرنطینه همه یکشور، از جمله مازندران را صادر کنید./ مهر


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم