امروز: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۵۶۴
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
با توجه به تمهیدات صورت گرفته، برای تامین کالا‌های اساسی هیچگونه دغدغه و کمبودی در ایام پایانی سال وجود ندارد.

به گزارش  تیتر امروز،مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران، گفت: جعفری با بیان اینکه با تمهیدات صورت گرفته و ذخایر مناسب کالا‌های اساسی، مردم هیچگونه نگرانی در خصوص تامین شکر، برنج و روغن خوراکی نخواهند داشت، گفت: اقلام کالا‌های اساسی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و دیگر شبکه‌های توزیعی به شهروندان ارائه خواهد شد.

اختصاص یکهزار و ۴۲ تن شکر به مازندران

او افزود: بمنظور کنترل قیمت شکر، میزان یکهزار و ۴۲ تن شکر مصارف خانوار به مازندران اختصاص یافت که به عاملین توزیع معرفی شده از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت تحویل گردید تا با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار به ازای هر کیلو ۴ هزار و ۷۰۰ تومان به مصرف کننده نهایی تحویل گردد که تاکنون از میزان اشاره شده یکهزار و ۱۱ تن تحویل عاملین توزیع گردید.

جعفری گفت: برای این مقدار شکر اختصاص داده شده براساس مصوبه استانی تنظیم بازار یک نفر عامل استانی به شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران معرفی گردید که عامل مذکور نیز برای جذب و دریافت شکر اختصاص یافته اقدام کرد.

او با اشاره به ذخایر مناسب شکر در استان گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ تن ذخیره استراتژیک شکر در انبار‌های تحت پوشش داخل استان ذخیره سازی شده که در صورت نیاز بازار و با صدور مجوز قابل تحویل به مصرف کننده می‌باشد.

اختصاص یکهزار و ۲۵۰ تن سهمیه برنج در مازندران

جعفری به موضوع برنج اشاره کرد و گفت: میزان یکهزار و ۲۵۰ تن سهمیه برنج هندی دانه بلند با کد تعرفه‌ای ۱۱۲۱ به مازندران اختصاص یافت که با نرخ مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور بمبلغ هر کیلو ۶ هزار و ۶۰۰ تومان به مصرف کننده نهایی تحویل می‌گردد.

او افزود: عاملین توزیع برنج با معرفی از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت می‌توانند با مراجعه به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران نسبت به دریافت سهمیه اختصاص یافته اقدام کنند.

جعفری گفت: با توجه به اینکه مازندران به عنوان یکی از قطب‌های مهم تولید برنج در کشور می‌باشد و بمنظور حمایت از کشاورزان استان و تولید داخلی، ذخیره سازی برنج‌های اختصاص یافته تنظیم بازار در انبار‌های استان صورت نمی‌گیرد.

اختصاص یکهزار و ۲۵۰ تن روغن خوراکی در مازندران

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران در ادامه به روغن خوراکی اشاره کرد و افزود: یکهزار و ۲۵۰ تن روغن خوراکی در احجام ۵ کیلویی مایع به استان مازندران اختصاص یافت که به عاملین معرفی شده از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت ارائه خواهد شد.

جعفری گفت: این میزان روغن از محل ذخایر در اختیار کارخانجات تولیدی قرار داده شده تا با ۵ درصد تخفیف زیر قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور عرضه شود تا به دست مصرف کننده اصلی قرار گیرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران همچنین به ذخیره سازی ۱۰ هزار تن روغن خوراکی به عنوان ذخایر استراتژیکی استان خبر داد./ باشگاه خبرنگاران جوان 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم