امروز: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۴۹۷
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
دولت در مواجهه با "کرونا" ضعیف است
قرارگاه پدافند زیستی، سپاه و ارتش می توانند در شرایط بحرانی کنونی که حتی مجلس هم تعطیل است، عنداللزوم از رهبری نیز حکم حکومتی و اختیارات بگیرند تا بتوانند با فراغ خاطر عملیات نجات مردم ایران را ساماندهی کنند.
 جعفر محمدی - صراحتاً می گویم: دولت در مواجهه با بحران واقعی و جدی کرونا، بسیار کُند و ضعیف عمل می کند و این تهدیدی است برای جان میلیون ها ایرانی.

ستادی تشکیل داده اند به نام "ستاد ملی مبارزه با کرونا"؛ حالا هم خبر می رسد می خواهند شورایی تشکیل دهند برای حمایت از تصمیمات ستاد!

ستادی که تصمیماتش نیازمند حمایت شورایی دیگر است، آیا واقعاً می تواند بحرانی را مدیریت کند که "سرعت ، بُرش و قاطعیت" سه ویژگی مورد نیازش هست؟!

ستاد ملی مبارزه با کرونا، نه می تواند ادارات را تعطیل کند، نه قرنطینه کند، نه با کاسبان کرونا برخورد کند، نه برای مردم اقلام بهداشتی تهیه کند، نه ترددها را منع یا محدود کند و آنقدر نازل است که نیاز به تشکیل شورای حمایت از تصمیماتش پدید آمده است ؛ تو گویی ویروس کرونا منتظر مصوبات این ستاد و تایید آن شورا می ماند و لحظه ای از کشتن مردم ایران دست بر می دارد.

قرارگاه پدافند زیستی، سپاه و ارتش! وارد عمل شوید و مردم را نجات دهید

آقایان و خانم های مسؤول!


اینقدر ستاد بازی و شورا بازی نکنید؛ بر اساس اسناد سیاست های کلی نظام، مسؤولیت مدیریت چنین بحران هایی که امنیت زیستی کشور را تهدید می کند با "قرارگاه پدافند زیستی" است. همه چیز هم از قبل پیش بینی شده و از جمله اعضای این قرارگاه:
1.سازمان پدافند غیر عامل کشور
2.وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی
3.وزارت اطلاعات
4.وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهاي مسلح
5.وزارت صنعت، معدن و تجارت
6.وزارت نیرو
7.سازمان حفاظت محیط زیست
8.صدا و سیما
9.جمعیت هلال احمر
10.نیروهاي مسلح
11. سایر دستگاه ها حسب مورد

علت این پیش بینی هم کاملاً معلوم است: اداره چنین بحران هایی از طرق عادی و وقت گیر میسر نیست و یک نهاد فراقوه ای نیاز است که هم بتواند تصمیمات سریع بگیرد و هم قاطعانه اجرا کند و همه دستگاه ها نیز ملزم به تبعیت باشند. آیا وزیر بهداشت می تواند دستور قرنطینه بدهد یا مقررات منع رفت و آمد وضع کند یا حتی وزارتخانه های دولت را ملزم به تعطیلی ادارات نماید؟! معلوم است که نمی تواند و فقط در حد مدیریت بیمارستانی و دادن آمار مبتلایان و مرگ و میر ها اختیارات دارد. وزارت بهداشت، اساساً نمی تواند فرماندهی کند.

اینجاست که باید از سازمان پدافند غیر عامل، قرارگاه پدافند زیستی و مشخصاً از سپاه و ارتش خواست وارد عمل شوند و بحران را با اقتداری فراقوه ای مدیریت کنند. این جنگ، کم از دفاع مقدس ندارد و اگر دیر بجنبیم، کرونا بیشتر از بعثی ها از ما قربانی می گیرد. جای شعار و تعارف و سیاسی کاری نیست. این کار، از عهده دولت خارج است و نیاز به اقتدار، قاطعیت و سرعتی عمل دارد که دولت ما عاری از آن است. 
قرارگاه پدافند زیستی، سپاه و ارتش می توانند در شرایط بحرانی کنونی که حتی مجلس هم تعطیل است، عنداللزوم از رهبری نیز حکم حکومتی و اختیارات بگیرند تا بتوانند با فراغ خاطر عملیات نجات مردم ایران را ساماندهی کنند. دولت نیز باید در چارچوب قرارگاه پدافند زیستی قرار بگیرد.

اوضاع واقعاً خطرناک است، بدان حد خطرناک که حتی در انگلیس و آلمان نیز اعلام شده که اگر تدبیری جدی در برابر کرونا اتخاد نشود، به ترتیب 70 و 80 درصد مردم این دو کشور به این ویروس آلوده خواهند شد؛ ایران نیز قاعدتاً خارج از تهدید مشابه نیست. همه ما در خطریم، در خطری بزرگ تر از جنگی که 8 سال بر ما تحمیل شد و 300 هزار شهید از ما گرفت.

قرارگاه پدافند زیستی، سپاه و ارتش!

کرونا در حال درو کردن مردم است، دولت - به هر دلیلی - قادر به مقابله نیست و برخی از مردم نیز همکاری نمی کنند، وارد عمل شوید و مردم را نجات دهید؛ این دفاع مقدس است.

عصرایران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم