امروز: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۴۷۶
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
در روزهای ابتدایی تایید حضور کرونا در ایران، فراهانی نماینده قم از فوت ۵۰ نفر در قم بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد، ساعتی بعد اما این خبر تکذیب شد. همین دو‌ روز قبل بود که نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت از فوت حداقل ۲۰۰ نفر از مبتلایان کرونا در گیلان خبر داد و کسی البته این بار خبر را تکذیب نکرد، برخی مسئولین شهر کاشان هم تعداد فوتی‌های کرونا در این شهر را تا امروز ۸۸ نفر اعلام کرده‌اند.
به گزارش تیترامروز، در روزهای ابتدایی تایید حضور کرونا در ایران، فراهانی نماینده قم از فوت ۵۰ نفر در قم بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد، ساعتی بعد اما این خبر تکذیب شد. همین دو‌ روز قبل بود که نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت از فوت حداقل ۲۰۰ نفر از مبتلایان کرونا در گیلان خبر داد و البته این بار این خبر هم تکذیب شد. برخی مسئولین شهر کاشان هم تعداد فوتی‌های کرونا در این شهر را تا امروز ۸۸ نفر اعلام کرده‌اند.

حالا منطق ماجرا تعداد فوتی‌ها در تهران را هم خیلی بیشتر از این‌ها نشان می‌دهد، با فرض آمار صعودی فوتی‌ها در قم، مشخص نیست مجموع فوتی‌ها در این چهار جغرافیا دقیقا چقدر است، این در حالی‌ست که آمار روزانه تعداد فوتی‌هایی که وزارت بهداشت می‌دهد شامل این مناطق نیست و جلوی آن‌ها خط تیره گذاشته شده، آمار کلی که عددی نزدیک ۲۵۰ نفر را نشان می‌دهد، جمع این اعداد اما ترسناک است و همین اطلاع‌رسانی مبهم بر استرس عمومی افزوده.

مساله اولویت صداقت بر امید مساله مورد تاکید نهادهای جهانی در مبارزه با کروناست و ظاهرا مسئولان ایرانی توجهی به آن ندارند و سعی می‌کنند با تقلیل‌گرایی در آمار فوتی‌ها از اضطراب کم کنند، در صورتی که در غیاب آمارهای مستدل و رسمی این امثال «اینتل» و «رادیو فردا» هستند که آمار می‌دهند و چه بسی نتیجتا اضطراب عمومی افزایش هم پیدا کند. این دو رسانه فارسی زبان در ادعایی تعداد فوت‌شدگان را به ترتیب ۹۲۷ و ۱۲۸۳ نفر اعلام کردند!/ برترین‌ها

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم