امروز: ۲۲ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۸۱۵۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
رئیس راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای میاندورود از نصب سیل‌بند در پل دارابکلا خبر داد.
از نصب سیل‌بند بر روی پل دارابکلا تا بازسازی جاده گهرباران

به گزارش تیتر امروز،کامل نصرالهی در ساری از نصب سیل‌بند در دارابکلای ساری خبر داد و اظهار کرد: نصب سیل‌بند در پل دارابکلا برای جلوگیری از طغیان رودخانه‌ها در مواقع سیل انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سیل اخیر، تخریب پل دنگسرک در منطقه دشت‌ناز در سیل داشتیم که اقدام به بازسازی در دو فاز انجام شد، افزود: این پل در فروردین ماه افتتاح خواهد شد.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای میاندورود ادامه داد: برای اینکه از وقوع سیل جلوگیری شود باید به موقع دهانه آبراه  پاکسازی شود که در این زمینه، ۵۰۰ متر بالادست پل و هزار متر پایین دست پل نگهداری آن به عهده حمل و نقل راهداری است تجاوز به پل موجب نشست و واژگونی خواهد شد.

رئیس راهداری حمل‌و‌نقل جاده‌ای میاندورود در این زمینه تأکید کرد: آب منطقه‌ای باید هر سال لایروبی انهار و رودخانه‌ها را انجام دهد، بحث سر باز بودن کانال‌های محدود زید تا سه راه گهرباران که منجر به تصادف می‌شود مشکلی است که متولیان شرکت دشت‌ناز باید به آن رسیدگی کنند.

وی یادآور شد: پروژه‌ای در محور دارابکلا به روستاهای بالادست داشتیم که دیوار ۷۰متری سنگ ملاتی با اعتبار ۶۷۰ میلیون تومان، زهکشی طولی انجام شد، ولی ریشه درختان قسمت بالای دیوار موجب سقوط درختان و نشست به داخل جاده شد که می‌طلبد تا منابع طبیعی زودتر اقدام کند.

وی در پاسخ به این سؤال درباره  اینکه در بحث بازسازی جاده گهرباران آیا اقدامات شما جاده را باریک‌تر می‌کند یا خیر؟ گفت: جاده گهرباران ‌یک جاده ۱۳ متری است که عرض کافی ندارد، عملیات بتن‌سازی غلطکی با تراکم خوب در بستر خاک با هدف تعریض و ایمن سازی جاده، در حال انجام است و این مسئله موجب باریکتر شدن جاده نمی‌شود.

نصرالهی با بیان اینکه محور تازه‌آباد در جاده دریا ۲۰۰ متر آن در سیل امسال از بین رفته بود که بازسازی و بازگشایی این جاده شد، انجام روکش ‌آسفالت در دستور کار است، تصریح کرد: بازسازی  پل حسن آباد هم داریم این مجموعه در امور بازسازی جاده کوتاهی نمی‌کند اما همه چیز به اعتبار بستگی دارد.

* کل طول راه‌های حوزه استحفاظی میاندورود ۱۸۲ کیلومتر است، طول بزرگراه ۲۷ کیلومتر، راه فرعی ۳۷ کیلومتر، راه روستایی تا ۳۸ کیلومتر، راه روستایی آسفالته ۷۹ کیلومتر است./فارس

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم