امروز: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۷۹۰۲
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
سخنگوی قوه قضائیه از آزادی بهاره هدایت فعال دانشجویی بازداشت شده تا غروب امروز با تودیع وثیقه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران جوان: سخنگوی قوه قضائیه از آزادی بهاره هدایت فعال دانشجویی بازداشت شده تا غروب امروز با تودیع وثیقه خبر داد.

ببهاره هدایت یکی از فعالان دانشجویی متولد ۱۳۶۰ در تهران و دانشجوی دانشگاه علوم اقتصادی و از اعضای فعال جنبش زنان، زندانی سیاسی و عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت در سال ۱۳۸۴ بوده است.

اتهامات وی فعالیت تبلیغی علیه نظام، مصاحبه با رسانه‌های بیگانه، توهین به رهبر و رئیس‌جمهور، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی، ورود غیرقانونی و تخریب در دانشگاه امیرکبیر بود و در مجموع به ۷ سال و نیم زندان بابت این اتهامات محکوم شد.

همچنین حکم دو سال حبس تعلیقی بهاره هدایت به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵ نیز به اجرا درآمده و به این حکم اضافه شده است. این حکم در دادگاه تجدیدنظر شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب در تیر ماه ۱۳۸۹ نیز به تأیید رسید و هدایت پس از سپری کردن دوره محکومیت خود پس از حدود ۷ سال در ۱۵ شهریور سال ۱۳۹۵ آزاد شد.

اسماعیلی درباره بازداشت بهاره هدایت و تعدادی از فعالان سیاسی و ارتباط این بازداشت‌ها با انتخابات مجلس شوراس اسلامی اظهار کرد: هیچ ارتباطی بین این اقدامات و انتخابات وجود ندارد و بازداشت این خانم خارج از حراست دانشگاه انجام شده و این فرد اگر ادعایی در مورد ضرب و شتم داشته باشد، به آن رسیدگی می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: این فرد تا غروب امروز با تودیع وثیقه آزاد می‌شود، مگر اینکه وثیقه تودیعی مشکل داشته باشد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم