امروز: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۷۶۶۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران از تعیین قیمت ۴۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم پرتقال تامسون ذخیره شده شب عید در استان خبر داد و گفت که هم اکنون این میوه در حال ارسال به استان‌ها است.
به گزارش تیتر امروز،خرید تضمینی میوه شب عید یکی از سیاست های دولت است که در چند سال اخیر از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اجرایی می شود. امسال بر اساس اعلام کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید کشور، استان مازندران مسئول خرید و تامین ۳۰ هزار تن پرتقال تامسون شده است.

ابراهیم قربان نژاد با اظهار این که  اتحادیه باغداران مازندران هر کیلو پرتقال سالم و بر اساس مقررات  به لحاظ وزن و اندازه مناسب را ۴۲هزار ریال خریداری کرده است ، افزود : طبق برنامه ریزی ارسال پرتقال های خریداری شده در بسته بندی های استاندارد به استان های کشور در حال انجام است.

وی با ذکر این نکته که امسال در فصل برداشت هر کیلوگرم پرتقال تامسون سر باغ  به طور میانگین ۱۶ تا ۲۰ هزار ریال خریداری شد ، گفت : اگر چه این مقدار خرید و ذخیره سازی در مقایسه با میزان تولید یک میلیون و ۷۰۰هزار تنی پرتقال تامسون در مازندران بسیار ناچیز است، اما این اقدام تا حدودی در افزایش قیمت سر باغ تاثیر گذار بوده است.

قربان نژاد گفت : پرتقال های خریداری شده با رعایت همه موارد از جمله اندازه مناسب ، سورتینگ شده ، بدون پوسیدگی و در بسته بندی های استاندارد در بازار شب عید عرضه می شود.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران بیان داشت : با توجه به وضعیت مناسب تولید مرکبات امسال بر خلاف سال های گذشته ذخیره سازی و انبار داری فنی توسط باغداران بیشتر از سال های گذشته بوده است ، به طوری که پیش می شود امسال حدود ۵۰۰ هزار تن مرکبات توسط باغداران ذخیره سازی شده باشد.

ابراهیم نژاد اظهار داشت : قیمت پرتقال شب عید طبق اعلام رسمی ۴۵ هزار ریال است و اگر با عرضه زیاد  این قیمت کمتر شود ، قیمت پرتقال شب عید نیز کاهش می یابد ولی اگر قیمت بالاتر برود ، با حمایت دولت پرتقال شب عید همان ۴۵هزار ریال خواهد بود.

مجموع باغ های مرکبات استان مازندران ۱۱۲ هزار هکتار است که از این میزان ۱۱۰ هزار هکتار ارقام بارده هستند. همچنین از مجموع باغات مرکبات مازندران ۸۰ هزار هکتار زیر کشت ارقام مختلف پرتقال، ۳۰ هزار هکتار ارقام مختلف نارنگی و بقیه زیر کشت محصولاتی از جمله نارنج و لیمو قرار دارند.  

/ ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم