امروز: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۷۵۸۸
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان کشور ورود سرمایه‌های سرگردان و افزایش تقاضا پایان سال را دو عامل اصلی برای افزایش قیمت خودرو در بازار دانست.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,خودرو

به گزارش تیتر امروز،بابک کریمخان درباره دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار گفت: قبل از هر چیز باید به این موضوع توجه داشت که افزایش قیمت‌ها مربوط به همه کالاها است و صرفا به خودرو محدود نمی‌شود و در شرایطی که بسیاری از کالاهای سرمایه‌ای افزایش قیمت داشته، طبیعی است قیمت خودرو نیز متناسب با این کالاها بالا برود.

 

این فعال صنعت خودرو معتقد است، هرچقدر هم جلوی افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان گرفته شود، باز هم مکانیسم‌های تنظیمی بازار، قیمت خودرو را در مقایسه با سایر کالاها متعادل خواهد کرد.

 

رئیس انجمن قطعه‌سازان خودرو و نیرو محرکه استان کرمانشاه وجود پول‌ها  سرگردان در جامعه را نیز عامل دیگری برای افزایش قیمت خودرو دانست و عنوان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و نرخ تورم بالایی که داریم، مردم تلاش می‌کنند سرمایه‌های نقد خود را برای حفظ ارزش آن به کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند که خودرو هم یکی از این کالاها است.

 

به گفته کریمخان، هجوم سرمایه‌های مردم به سمت این بازار به افزایش قیمت خودرو دامن می‌زند.

 

وی تاکید کرد: از سوی دیگر به دلیل نگرانی که درباره افزایش قیمت کالاها در سال آینده وجود دارد که بخشی از این افزایش نیز متاثر از نرخ دستمزد است، بسیاری از مردم خرید کالاهای خود را در ایام پایانی سال انجام می‌دهند.

 

این فعال صنعت خودرو با بیان اینکه معمولا هر سال در دو ماه پایانی سال افزایش تقاضا برای بسیاری از کالاها را داریم، یادآور شد: افزایش تقاضا در شرایطی که عرضه محدود است، به بالا رفتن قیمت‌ها دامن می‌زند.

 

کریمخان گفت: مجموع این عوامل باعث بالا رفتن قیمت خودرو طی چند وقت اخیر شده که البته ورود پول‌های سرگردان بیشترین سهم را در افزایش قیمت خودرو داشته است./اسنا

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور حاشیه فجر ۳۸؛ نشست «آبادان یازده شصت»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم