امروز: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۶۵۴۰
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
در شبی که حراج تهران با فروش بیش از ۳۱ میلیارد و ۷۱۷ میلیون تومان به کار خود پایان داد، اثری از یک هنرمند منسوب به هنر انقلاب، توانست شگفتی‌ساز شود و با رشد ۷۰۰ درصدی به فروش برسد.
روزنامه جوان: در شبی که حراج تهران با فروش بیش از ۳۱ میلیارد و ۷۱۷ میلیون تومان به کار خود پایان داد، اثری از یک هنرمند منسوب به هنر انقلاب، توانست شگفتی‌ساز شود و با رشد ۷۰۰ درصدی به فروش برسد.

حسن روح‌الامین نقاش جوان کشورمان که به خاطر خلق تابلوهای نقاشی با مضامین مذهبی و انقلابی به شهرت رسیده است، در شب حراج تهران با تابلویی به نام «مرگ رخش» از مجموعه «عصیان»، یادآور یکی از داستان‌های شاهنامه در این حراج حضور داشت.

تابلوی رنگ و روغن «مرگ رخش» تصویر مرگ رخش اسب افسانه‌ای رستم پهلوان ایرانی است که در یک توطئه کشته می‌شود. این تابلو که در اندازه «۲۲۰×۱۸۰» کشیده شده، ابتدا در حراجی به قیمت ۴۰ میلیون تومان چکش خورد، اما استقبال از آن باعث شد تا در نهایت با رقم چشمگیر ۲۸۰ میلیون تومان که نشانه‌ای از رشد هفت برابری قیمت اولیه بود به فروش رسید.

تابلوی شگفتی‌ساز نقاش پوستر سردار سلیمانی

روح‌الامین در هفته گذشته تابلویی را با مضمون شهادت سردار قاسم سلیمانی خلق کرده بود که به صورت گسترده در مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی و همرزمان شهیدش، در قالب پوستر تکثیر و توزیع شد. روح‌الامین تابلوهای متعددی درباره تاریخ اسلام، روز عاشورا و تاریخ انقلاب اسلامی خلق کرده است. وی از جمله نقاشان پرکار هنر انقلاب به شمار می‌رود که با استفاده از سبک «گوتیک» آثار متفاوتی را با مضمون اسلام و انقلاب خلق کرده است. برخی از رسانه‌ها موفقیت روح‌الامین را که در زمره هنرمندان انقلاب اسلامی شمرده می‌شود نشانه‌ای از پتانسیل خوب هنر انقلاب برای حضور در عرصه تجاری هنر دانسته‌اند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم