امروز: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۶۵۱۹
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:
حسینعلی ابراهیمی گفت: بررسی ها نشان می دهد حدود ۲۰ درصد از قسمت غربی تالاب میانکاله خشک شده است.

به گزارش تیتر امروز،حسینعلی ابراهیمی درباره وضعیت تالاب میانکاله اظهار داشت: عدم مدیریت صحیح منابع آبی و خشکسالی سبب شده تا حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد بخش غربی تالاب میانکاله خشک شود.

وی با بیان اینکه طرحی را جوامع محلی ارائه کردند تا با اجرای آن بخش اعظمی از تالاب خشک شده احیا شود، اظهار داشت: به دلیل بارش‌ها و با توجه به آنکه قسمت اعظم تأمین آب تالاب میانکاله و خلیج گرگان، آب‌های سطحی بوده، روان آب‌های اخیر در احیای تالاب مؤثر بوده است.

ابراهیمی با عنوان اینکه خشکی تهدیدی فراروی تالاب محسوب می‌شود اظهار داشت: برای اجرای طرح‌ها نیازمند منابع مالی هستیم.

وی تالاب خواری را از دیگر مسائل برشمرد و گفت: یک عده وقتی دیدند تالاب خشک شده، سعی کردند نسبت به تصرف اراضی آن اقدام کنند، از این رو کارگروه حفاظت و صیانت میانکاله تشکیل شده است.

مدیرکل محیط زیست مازندران با عنوان اینکه قسمت غربی میانکاله و خلیج گرگان قابل احیا است، خواستار برخورد با برداشت غیرمجاز آب در بالا دست شد و گفت: بحث انتقال آب از نکارود نیز در دست بررسی است و با اجرای طرح‌ها می‌توان، تالاب را احیا کرد.

وی درباره وضعیت حیات وحش میانکاله نیز گفت: امسال وضعیت حیات وحش خوب است و مردم نیز خوب پای کار آمدند و به ما کمک می‌کنند.

ابراهیمی درباره تخلف صید و شکار غیرقانونی فریدونکنار اظهار داشت: امسال کرس های سال قبل را جمع و تبدیل به یک کرس کردیم و وضعیت شکار و صید کمتر شد.

وی با اظهار اینکه زمان پروانه شکار از دو ما سال قبل به ۴۵ روز در سال جاری کاهش یافته است افزود: امیدواریم وضعیت به گونه‌ای شود که دیگر پروانه شکار صادر نکنیم و به سمت پرنده نگری و طبیعت گردی سوق پیدا کنیم.

مدیرکل محیط زیست مازندران با بیان اینکه امسال شاهد همکاری مسئولان محلی برای کنترل صید و شکار غیرقانونی در فریدونکنار هستیم، درباره مهاجرت گونه‌های زمستان گذر نیز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد وضعیت پرندگان مهاجر و شمار آنان در سال جاری بهتر شده است.

وی با عنوان اینکه گزارشی درباره ورود گونه‌های جدید پرندگان نداشتیم یادآور شد: احتمال دارد ایستگاه جدیدی را پرندگان انتخاب کرده باشند اما ورود گونه‌های جدید را شاهد نیستیم./ مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای» نشست خبری «مغز استخوان» در پردیس ملت نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» در پردیس ملت بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم