امروز: ۲۹ دی ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۶۴۱۱
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
معاون استاندار مازندران :
مهدی رازجویان با اشاره به اینکه وجود خیرین در شرایط سخت اقتصادی یک نعمت برای کشور و استان است ، تاکید کرد: دستگاه‌ها در کار خیرین مدرسه‌ساز سنگ اندازی نکنند.

به گزارش تیتر امروز، مهدی رازجویان در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران در آمل افزود : لازم است با وجود محدودیت های مالی کشور ، دستگاه ها و مدیران اجرایی مسیر خیرین را هموار سازند. 

وی خواستار توجه بیشتر دستگاههای اجرایی به خیرین مدرسه ساز شد و گفت : اگر دغدغه ها و مشکلات این افراد برطرف شود آنها راحت تر می توانند در توسعه فضای آموزشی سرمایه گذاری کنند. 

معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه همکاری با خیرین نیز باید قانونی و راهگشا باشد، افزود: همه خوب می دانیم که کشور در چه شرایط سخت مالی قرار دارد و تکریم خیرین و سرمایه گذاران بخش فرهنگی از چه اولویتی برخودار است.

رازجویان وضعیت فعلی اقتصادی کشور ، فشار دشمن و شرایط میزان فروش نفت را برای همه مشخص و آشکار عنوان کرد و ادامه داد: اعتبارات نیز به همین دلیل بسیار قطره چکانی است و باید به جهت تکمیل فضاهای آموزشی و افزایش سرانه های خدمات آموزشی توجه به حضور و شراکت خیرین رجوع کرد.

وی پروژه های مدرسه سازی نیمه تمام مازندران با یک هزار و ۶۰۰ خیر را زیبنده استان ندانست و افزود: حتما در ترغیب خیرین به فعالیت مشکلی وجود دارد. 

بنابر تازه ترین آمار در استان مازندران حدود ۱۷۶ پروژه نیمه کاره نوسازی و تجهیز مدارس وجود دارد که از این تعداد ۹۸ پروژه دولتی با ۷۵۰ کلاس و ۷۸ پروژه با ۳۷۶ کلاس و ۶۰ هزار مترمربع مربوط به بخش مشارکتی، خیرین و مردمی است.

همچنین از سال ۷۷ تا سال گذشته ۸۲۷ پروژه مشارکتی در قالب چهار هزار و ۴۴۷ کلاس درس و مشارکت در اهدای ۵۶۰ قطعه زمین با مساحت یک میلیون و ۶۹۰ هزار مترمربع از  اقدامات خیرین در مازندران بود.
میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز نیز در این مدت بیش از ۳۸۲ میلیارد تومان بود که حدود ۷۰ درصد این تعهد تحقق یافته است./ایرنا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
غمگین و دلبرترین تصاویر این روز‌های جهان جشن شروع سال ۲۰۲۰ میلادی در سراسر جهان دانستنی‌های جالب از بزرگ ترین گنج آمریکا (+عکس) خطرناک‌ترین و وحشتناک‌ترین زندان‌های جهان (+عکس) استخر‌هایی که از صخره و اقیانوس ساخته شده‌اند! (+عکس) ابر خودروی مکلارن با سرعت ۴۰۳ کیلومتر بر ساعت دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم