امروز: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۶۳۸۴
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
سرپرست امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: تمامی سامانه های اورژانس اجتماعی در سال جدید برای پایش و بررسی آسیب ها آن لاین و به روز می شود.
سامانه های اورژانس آنلاین می شود/توانمندسازی خانواده کودکان کار

به گزارش تیتر امروز، محمود علی گویا در نشست تخصصی کارشناسان اورژانس اجتماعی گفت: عدم فعالیت‌های درست نهادهای فرهنگی و عدم توجه به فعالیت‌های پیشگیرانه از مسائل و مشکلاتی است که آسیب‌های اجتماعی را دامن می‌زند.

وی افزود: بهزیستی دروازه بانی آسیب‌ها را انجام نمی‌دهد بلکه تلاش دارد تا با آسیب‌های اجتماعی برخورد کند، همچنین در حوزه اورژانس حساسیت‌های بیشتری وجود دارد زیرا اورژانس رزمنده مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود و مرکز اورژانس به عنوان سنگر محسوب می‌شود.

علی گویا یادآور شد: حوزه آسیب‌های اجتماعی متولیان زیادی دارد ولی فقط سازمان بهزیستی در این زمینه کار و فعالیت می‌کند.

سرپرست امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه سه حوزه اصلی در زمینه اورژانس‌ها وجود دارد، گفت: موضوع تبلیغ و ترویج و عمومیت پیداکردن مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ترویج اورژانس اجتماعی در مهدها و مدارس ضروری است.

علی گویا یادآور شد: حوزه دانش و بینش در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ترویج اورژانس اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد و در این بخش باید از ظرفیت‌های نوین و جدید بهره گیری شود.

وی تصریح کرد: ضریب نفوذ اورژانس، سرعت عملکرد و دقت باید مورد توجه قرار گیرد ولی اکنون سرعت و ضریب نفوذ اورژانس خوب است ولی دقت چندان مطلوب نیست.

رپرست امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی یادآور شد: باید علاوه برا افزایش گستره اورژانس‌ها نسبت به تقویت امور اقدام کنیم و سرعت عملکرد همراه با دقت باید مورد توجه قرار گیرد.

علی گویا تغییر ساختار اورژانس اجتماعی را ضروری دانست و گفت: باید ساختارهای موجود در حوزه اورژانس، خانه زنان، مراکز امن و خانه‌های شبانه روزی و کودکان کار باید اصلاح شود.

وی جمع آوری کودکان خیابانی را با اولویت توانمندسازی خانواده‌ها را از جمله طرح‌ها برشمرد و گفت: الگوی توانمندسازی مدون با محوریت اشتغال خانواده کودکان خیابانی در حال شکل گیری است و برای اجرای این طرح و ساماندهی کودکان کار و خیابانی همه باید کمک کنند./مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصاویری تلخ از زلزله ۶ ریشتری در ترکیه تصاویر هولناک از مرگ تدریجی شیر‌های گرسنه سوگواری خانواده شهدای آتش‌نشان مقابل پلاسکو غمگین و دلبرترین تصاویر این روز‌های جهان جشن شروع سال ۲۰۲۰ میلادی در سراسر جهان دانستنی‌های جالب از بزرگ ترین گنج آمریکا (+عکس) خطرناک‌ترین و وحشتناک‌ترین زندان‌های جهان (+عکس) استخر‌هایی که از صخره و اقیانوس ساخته شده‌اند! (+عکس)
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم