امروز: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۵۹۱۳
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور اقشار مختلف مردم ساری در حسینیه عاشقان سپاه کربلای مازندران در این شهر برگزار شد.
 بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در ساری  

مراسم بزرگداشت مقام شامخ فرمانده دلها و سردار میدان های بزرگ و خطیر جانفشانی و از خودگذشتگی در مسیر پاسداری از آرمان های انقلاب اسلامی و حریم آل الله ( علیهم السلام )، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حسینیه عاشقان کربلاء ساری با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار مازندران و مدیران و مسئولین و مردم شهیدپرور مازندران برگزار شد. ‎

سردار کمیل همرزم سردار شهید سلیمانی :

تنفر ملت‌های منطقه از آمریکای حامی تروریسم دوچندان شد

 تیتر امروز،سردار کمیل کهنسال از همرزمان سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی با اظهار این که امروز ملت‌های آزادیخواه از شهادت سردار قلب‌ها محزون هستند ، گفت : با به شهادت رساندن سردار محور مقاومت تنفر همه ملت‌های منطقه از آمریکا به عنوان حامی تروریسم دوچندان شده است.

فرمانده اسبق سپاه کربلای مازندران شنبه شب در مراسم گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع عزاداران ساروی در محل حسینیه عاشقان سپاه کربلای مازندران در ساری افزود: شهادت حاج قاسم نه تنها همه ملت ایران را در حزن و اندوه فرو برده است ، بلکه همه طبقات جامعه ،گروهها ،جناح ها و قومیت های مختلف را در کشورهای منطقه  عزادار کرد و همه از این حادثه جنایت باری که منجر به از دست دادن سردار بزرگ جبهه مقاومت شد، ناراحت هستیم.

وی گفت : برای فردی چون من که سرباز فرمانده بزرگی چون حاج قاسم بودم بسیار سخت است که از این بزرگمرد و دلاور جبهه مقاومت سخن بگویم ، ولی همه باید بدانیم که این شهید بزرگ در سه دهه اخیر از حیات پربارشان تحول بزرگی را در کشور ، منطقه و حتی در صحنه بین المللی رقم زدند.

سردار کهنسال افزود : تردید نداریم خون مطهر این شهید نه تنها منشاء دگرگونی و تحولات عظیمی در داخل کشور می شود ، بلکه بر تحولات منطقه ای و فرا منطقه ای هم اثرگذاری خواهد کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد : اینکه سردار به همراه همرزمانش در این زمان و شرایط بد عراق و در سرزمین امام حسین ( ع)  به دستور ترامپ خبیث به عنوان رییس جنایتکارترین حکومت جهان و دولت اشغالگر به شهادت برسد ،عظمت و بزرگی این شهید را می رساند.

وی افزود : این که جنایتکاران تروریست این گونه بزدلانه و در دل شب و با پهپاد سردار جبهه مقاومت را به شهاد برسانند ، نشانگر ذلت و ناتوانی قدرت شیطانی آمریکا است ، قدرتی که با رفتارهای بزدلانه مدعی رهبری دنیا است و تبعیت ملت ها را جست و جو می کند.

سردار کهنسال گفت : بدانید که آمریکاییان و رژیم صهونیستی و سعودی ها نتوانستند رو در رو  رو با حاج قاسم بجنگند و بزدلانه  در دل شب ترورش کردند و فرمانده جبهه مقاومت را به شهادت رساندند.

وی افزود : امروز برای دنیا آشکار شده است که آمریکا بزرگترین حامی جریان تروریسم بین المللی و دولتی است و تنفر مردم ایران با شهادت سردار محور جبهه مقاومت علیه آمران آن دوچندان شده است و این تنفر برای نسل جدید که حاج قاسم را دوست داشتند و اخلاص ایشان را در انگیزه مقابله با تروریسم، حفظ امنیت مردم ایران و ملت های منطقه دریافته بودند ،بیشتر شده است.

فرمانده اسبق سپاه کربلای مازندران گفت : مردم ما هرگز با نفرتی که  در دلشان به وجود آمده است ، این جنایت را فراموش نخواهند کرد و نخستین  اثر خون شهید سلیمانی تنفر بیشتر علیه آمریکاییان و تروریست ها است.

وی افزود : آمریکا به جود آورنده جریان تکفیری و هدایت کننده کشتار و وحشیگری آنان است و این را ملت ایران و منطقه با به شهادت رساندن سردار سلیمانی بیش از هر زمان دیگری لمس و درک کرده است و خشم و تنفری که تنها در ۲ روز اخیر در ایران و کشورهای منطقه علیه آمریکا بروز یافت ، نشانگر عمق شناخت مردم ایران و منطقه از ماهیت استکباری و تروریستی دولت آمریکاست.

سردار کهنسال از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک نیروی بسیجی یاد کرد که در دوران هشت سال دفاع مقدس همه رده های نظامی را پشت سر گذاشت و سپس به فرمانده تاثیر گذار تبدیل شد.

همرزم شهید سلیمانی توضیح داد : سردار قلب ها بعد از دوران دفاع مقدس با پشتوانه تجربه ارزشمندی که کسب کرده بود ، وارد سپاه قدس شد و فرماندهی این نیرو را در اختیار گرفت و در کمترین زمان ممکن به فرمانده راهبردی جبهه مقاومت تبدیل و نماد مقاومت در برابر تروریسم از هر نوعش در جهان تبدیل شد.

وی افزود : راز اصلی اقدام بزدلانه دشمن در به شهادت رساندن سردار سلیمانی این است که حاج قاسم همانند دیگر  فرماندهان از دین ، عزت ، ناموس و امنیت ایرانی اسلامی و مردم منطقه و مظلومان جهان دفاع می کرد.

سردار کهنسال گفت : یکی از ویژگی های مهم فرماندهان جبهه و جنگ بویژه در سپاه قدس ، ذوب شدن آنان در امامشان است و حاج قاسم در ولایت فقیه ذوب شد .

وی افزود : سردار سلیمانی محبوب ترین شخص در ایران پس از مقام معظم رهبری بوده است و ایشان حتی یک قدم بدون اذن رهبری بر نداشت.

همرزم سردار شهید سلیمانی گفت : سردار محور مقاومت در مقابله با داعش همواره زبانزد در بین قبایل و گروههای سنی و شیعه در کشورهای منطقه بود و همه آنها امنیتشان را مدیون این سردار قلب ها می دانند و به صراحت اعلام می کنند که حاج قاسم  محور امنیت حرم در سوریه و عراق  بوده است.

وی افزود : با رشادت ها و ایستادگی حاج قاسم مردم سوریه اسلام ناب و حقیقی را درک کردند و وقتی مشاهده کردند که ایشان در مقابل جریان تکفیری چنین ایستادگی و مقابله کردند، به اسلام ناب برگشتند.

در این مراسم علاوه بر مرثیه خوانی و سینه زنی و ذکر مصیبت ، اشعاری در وصف سردار شهید محور مقاومت و همرزمانش شهیدش قرائت شد.

شرکت کنندگان در این مراسم که حضور انبوهشان برای ناظران و خبرنگاران شگفت انگیز بود ، از اقشار مختلف مردم شهرستان ساری بودند . آنها همچنین با در دست داشتن تصاویر و عکس نوشته هایی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش ، شعارهای ” مرگ بر آمریکا ” و ” مرگ بر حامیان ترویست ” سر دادند.

شرکت کنندگان در این مراسم همچنین با آرمان های سردار شهید محور مقاومت و همرزمانش بیعت و بر گرفتن انتقام خون آنان تاکید کردند./ ایرنا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم