امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۵۲۶۱
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
اين روزها با افزايش تلاش‌ ميانجي‌ها در سطح بين‌المللي به منظور باز کردن راهي براي برقراري گفت‌وگو ميان تهران-واشنگتن و زنده شدن اميد به نتيجه رسيدن اين ميانجيگري‌ها، برخي رسانه‌های اصولگرا مي‌خواهند با آسيب‌زا نشان دادن اصل گفت‌وگو و مذاکره اين تلاش‌ها را نيز به بن‌بست بکشانند تا دولت برگ برنده‌ای نداشته باشد.
تیتر امروز، اين روزها با افزايش تلاش‌ ميانجي‌ها در سطح بين‌المللي به منظور باز کردن راهي براي برقراري گفت‌وگو ميان تهران-واشنگتن و زنده شدن اميد به نتيجه رسيدن اين ميانجيگري‌ها، برخي رسانه‌های اصولگرا مي‌خواهند با آسيب‌زا نشان دادن اصل گفت‌وگو و مذاکره اين تلاش‌ها را نيز به بن‌بست بکشانند تا دولت برگ برنده‌ای نداشته باشد.

روحانی و ابه

روزنامه کیهان در همین رابطه نوشت: در روزهای اخیر برخی با هیاهو و جنجال، این‌گونه القاء کردند که قرار است در سفر روحانی به ژاپن، مقدمات مذاکرات جدید بین ایران و آمریکا فراهم شده و گشایشی اقتصادی رخ دهد. متأسفانه دولت روحانی در 6 سال اخیر اقتصاد کشور را به پای سیاست خارجی قربانی کرده و این مسئله علاوه‌بر کاهش ارزش پول‌ملی، سفره مردم را نیز کوچک کرده است. راه علاج مشکلات کشور، همت و تدبیر دولت است. تجربه ثابت کرده است که از دلال‌هایی همچون آبه، آبی‌گرم نمی‌شود.

روزنامه فرهیختگان هم به نقل از سیدیاسر جبرائیلی، تحلیلگر سیاسی نوشت: برخی با رویا‌پردازی در تلاشند از سفر روحاین به ژاپن و شاید فرآیند مذاکراتی جدید، برای مردم پیروزی بزرگ بسازند. ز طرفی چند اظهارنظر و اتفاق روزهای اخیر رخ داده که همگی قرینه‌های قابل تاملی هستند که می‌گویند انجام مذاکرات غیرقابل اعتمادی با کم‌وکیف مشابه، در سفر روحانی به ژاپن نامحتمل نخواهد بود. خسارت چنین مذاکرات و توافق احتمالی این است که محدود و موقت است، یعنی همان مساله‌ای که بارها گفته شده مبنی‌بر اینکه اقتصاد را نسبت به تحریم نباید شرطی کرد. چنین توافقی اصلا جبران‌کننده هزینه‌های بالای خروج آمریکا از برجام نیست. یعنی این توافق به‌هیچ‌وجه به معنی بازگشت آمریکا به برجام یا هم‌عرض آن نخواهد بود. اساسا جبران‌کننده عدم اجرای تعهدات اروپا هم نیست و حتی خسارت عدم اجرای آن در آینده را هم برآورده نخواهد کرد. /برترین‌ها

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم