امروز: ۲۸ دی ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۹۹۷
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
اصغر گرزین:
ورود رسمی «اصغر گرزین» به کارزار انتخابات مجلس یازدهم در نخستین گام، با اظهارنظرهای خاص او درباره انتخابات، هزینه‌های میلیاردی برخی نامزدها و عملکرد دولت یازدهم همراه بود.
به گزارش تیتر امروز، صبح روز جمعه 15 آذر و در ششمین روز مدت تعیین شده برای ثبت‌نام نامزدهای حضور در انتخابات مجلس یازدهم، «اصغر گرزین» به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی حضور در بهارستان به فرمانداری قائمشهر رفت و به طور رسمی برای وارد عرصه انتخابات شد.
این فعال سیاسی و مدیر سابق ملی که از حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ وارد عرصه انتخابات مجلس یازدهم شد، در نشست خبری پس از ثبت‌نام، هدف خود از شرکت در انتخابات را به‌کارگیری دانش و تجربه حدود 4 دهه حضور در عرصه‌های مدیریتی عنوان کرد و گفت: با توجه به پیشینه مدیریتی‌ام در عرصه‌های گوناگون و توان اجرایی که پس از حدود 4 دهه فعالیت به دست آوردم، اکنون احساس می‌کنم بتوان به مردم این حوزه انتخابیه کمک کنم و در این مسیر عملکرد مطلوبی داشته باشم.


اصل کارآمدی برای مردم
هرچند که از اصغر گرزین همواره به عنوان یکی از چهره‌های پررنگ و جدی جریان اصلاحات یاد می‌شود، اما او در نخستین گام رسمی حضورش در انتخابات مجلس یازدهم، مانند دوره گذشته اعلام کرده که با نگاهی مستقل و بدون وابستگی به جریان‌های سیاسی پا به عرصه انتخابات گذاشته است.
مدیرکل اسبق اطلاعات استان اصفهان با تاکید بر این که من در عرصه مدیریت همواره منفعت مردم و جامعه را در نظر گرفتم، تصریح کرد: همیشه ترجیح دادم مستقل و در عین حال کاملاً وابسته به مردم باشم و اکنون هم ترجیح می‌دهم با همین استقلال فکری وارد انتخابات شوم. پیش از این هم در دوره مدیریتم در استان‌های مختلف و پست‌های گوناگون مدیریتی، به هیچ جریان سیاسی مصطلح مرسوم وابسته نبودم.
وی خاطرنشان کرد: هر شخصی می‌تواند اندیشه‌ای برای خودش داشته باشد. اما به نظرم این که چه کسی به کدام جناح نزدیک‌تر است اهمیتی ندارد. آن چه که اهمیت دارد برای مردم کارآمدی است و برای من هم اصل کارآمدی است.


استقلال اندیشه سیاسی
گرزین دیدگاه کنونی خود درباره دولت یازدهم که سال 1396 از آن اعلام حمایت کرده بود را گواه اثبات استقلال اندیشه سیاسی خود عنوان کرد و گفت: با این که آن زمان از دولت آقای روحانی اعلام حمایت کردم، امروز از عملکرد دولت راضی نیستم. چون احساس می کنم مشکلات مردم نسبت به زمانی که از ایشان اعلام حمایت کردم بیشتر شد. تاکید می‌کنم که برای من مردم و مسائل کشور معیار ارزیابی عملکرد مدیران و نمایندگان و دولت هستند. از این نظر فکر می‌کنم دولت نتوانست موفق باشد.
وی در پاسخ به این پرسش که نقش مجلس را در عملکرد دولت چگونه ارزیابی می‌کند، اظهار کرد: در نگاه کلی برای ارزیابی مجلس دهم نظرم این است که این دوره از مجلس قوی نبود و نسبت به 9 دوره پیش از آن عملکرد مطلوبی نداشت. با این حال معتقدم که در بحث عملکرد دولت یازدهم، مجلس خیلی هم نمی‌توانست نقش داشته باشد. این وضعیت عمدتا عملکرد خود دولت است. زیرا نمایندگان مجلس در این دوره چندان از اقدامات نظارتی مانند طرح سوال یا استیضاح که در اختیارات مجلس قرار دارد، استفاده نکردند و عملا از سوی بهارستان فشار زیادی روی مجلس نبود.عبور از برجام
مدیرکل اسبق حوزه‌های اقتصادی وزارت اطلاعات در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر دیدگاه او نسبت به برجام، خاطرنشان کرد: برجام موضوعی مربوط به گذشته است و باید از آن عبور کرد. معتقدم ما امروز بیشتر باید به مسائل آینده کشور و مردم بپردازیم. اما در نگاه کلی معتقدم از ابتدا هم این نتیجه تقریبا مشخص بود. مقام معظم رهبری فرمودند به کشورهای غربی اعتماد ندارند و اگر مسئولان فکر می‌کنند مذاکره باید انجام شود انجام دهند. مذاکره انجام شد و پیش‌بینی رهبری هم به دلیل خروج امریکا از برجام و رفتار اخیر اروپایی‌ها درست از آب در آمد.
گرزین در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی نیز یکی از بخت‌های اصلی راهیابی به مجلس شورای اسلامی بود. اما با نظر شورای نگهبان صلاحیت او احراز نشد و با وجود این که اقبال عمومی زیادی از حضور او در انتخابات شده بود و از گزینه‌های بسیار نزدیک به صندلی بهارستان به شمار می‌آمد، از چرخه انتخابات خارج شد تا معادلات انتخاباتی در حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در روزهای آخر تغییر کند.تابع قانون هستم
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که در صورت رد صلاحیت در این دوره چه واکنشی نشان خواهد داد، گفت: من وظیفه دارم برای عرضه توان و تجربه‌ام در راه خدمت به جامعه، وارد عرصه انتخابات شوم. اما تشخیص با شورای نگهبان است. 
وی افزود: احساس می‌کنم در این دوره مشکل خاصی وجود نداشته باشد. در صورت تکرار موضوع دوره دهم نیز طبق قانون به رأی و نظر داده شده در مهلت قانونی اعتراض می‌کنم. من دوره گذشته کار خارج از محدوده قانون برای اعتراض به نظر شورای نگهبان نکردم و این دوره هم نخواهم کرد.
مشاور عالی خانه کشاورز بیان اولویت‌های خود در صورت راهیابی به بهارستان را به زمان دیگری موکول کرد و با بیان این که اولویت‌های مورد مطالبه این حوزه انتخابیه را به طور کامل با کمک مشاوران و صاحب‌نظران رصد و دسته‌بندی کرده است، خاطرنشان کرد: نکته مهمی که در اولویت‌بندی‌ها برای حضور در مجلس مد نظر دارم این است که در مجلس، تاکید و تمرکزم بر مسائل همین حوزه انتخابیه است و و کاری به مسائل سایر حوزه‌های انتخابیه ندارم.
تضمین وعده‌ها
گرزین با انتقادی تلویحی از متعهد نبودن برخی مدیران و نمایندگان به شعارها و وعده‌هایی که پیش از رسیدن به یک پست می‌دهند، تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما هیچ کس برای وفا به سخنان و وعده‌هایی که می‌گوید و شعار که می‌دهد تضمینی نمی‌دهد. دلیل‌اش هم این است که انتخابات حزبی نداریم تا حزب مسئول و پاسخگو به تعهدات باشد و تعهدات فردی و شفاهی هستند. در چنین شرایطی باید پیشینه وعده‌های گذشته افرادی که وعده می‌دهند را بررسی کردند. در این زمینه با توجه به سوابق کاری که در کشور دارم و انتخاب شدنم به عنوان مدیر نمونه ملی در چند دوره، معتقدم در انجام وظایف محوله موفق بودم و در نمایندگی هم همینطور خواهم بود.

برای انتخابات هزینه غیرمتعارف نمی‌کنم
گرزین درباره رفتارهای مالی برخی نامزدها در انتخابات و بعضی مشاهدات و شنیده‌ها از انجام هزینه‌های میلیاردی برای حضور در مجلس یازدهم توسط تعدادی از رقبا گفت: این که دیگران چه می‌کنند به خودشان مربوط است. انتخابات مانند بسیاری از کارهای دیگر هزینه‌های معمولی مانند راه‌اندازی ستاد، هزینه‌های جاری مثل پذیرایی و تبلیغات را دارد. اما انجام برخی هزینه‌های دیگر روش ناصحیحی است که شورای نگهبان و دستگاه‌های نظارتی کشور باید راجع به آن تدقیق لازم را داشته باشند.
وی افزود: قطعا در انتخابات کسی از ما صرف هزینه‌های غیرمتعارف را نمی‌بیند و حتی کمتر از هزینه‌های متعارف هزینه خواهیم کرد. در عین حال اگر کسی می‌تواند در این مسیر به ما کمک بدون چشمداشت کند خوشحال می‌شویم. وگرنه در انتخابات معامله‌گر نیستیم.
یکی از پرسش‌های مطرح شده در این نشست، جویا شدن نظر گرزین درباره ورود زنان به استادیوم‌ها بود که این استاد دانشگاه در پاسخ به این پرسش گفت: این موضوع مربوط به سیاست‌های کلان کشور است و باید در مراجع مربوطه برای آن تصمیم گرفته و راجع به آن اعلام نظر شود. من در موضع اعلام نظر در مورد این موضوع نیستم. اما اگر زمانی در مجلس باشم و از مجلس در این باره نظرخواهی شود، دیدگاهم به طرحی که ارائه شده و مقتضیات زمان و جامعه بستگی دارد. اما در مورد مشارکت زنان در حوزه‌ها و مسائل گوناگون مؤکدا پیگیرم که این مشارکت بیشتر شود. 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
0
0
دکتر گرزین مرد شماره یک قائم شهر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم