امروز: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۹۸۳
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
اگر درآمد ندارید اعلام کنید و مالیات ندهید اما اگر قرار داد میلیاردی می‌گیرید حتما باید مالیات آن را پرداخت کنید. نمی‌شود در همه مسائل کشور را با ممالک پیشرفته دنیا مقایسه کنید اما تا نوبت به خودتان می‌رسد از مالیات دادن که امری متداول در بسیاری از کشورهای جهان است، فرار کنید!

تیتر امروز، مصطفی داننده- در هفته‌ای که رفت حرف‌هایی زده شد که برخی ذهن‌ها را درگیر سوال‌هایی کرد که در این نوشتار می‌خواهیم به آن بپردازم.

اولین سوال از جناب واعظی، رییس دفتر پر نفوذ رییس جمهور است. ایشان گفته‌اند:« خودمان به پرداخت یارانه اعتقادی نداریم، اما چاره‌ای نداریم. در شرایط کنونی بر کسی پوشیده نیست که طبقه متوسط جامعه به دلیل مسائل اقتصادی زیر فشار هستند و برای مقابله با افزایش غیرمتعارف کالاها، باید نظارت‌ها بیشتر شود.به این اعتقادداریم به‌جای اینکه به «مردم ماهی بدهیم ماهیگیری یاد بدهیم».

یاللعحب! اعتقاد ندارید و بعد انجام می‌دهید؟ چرا دچار این دوگانگی شده‌اید؟ چرا به جای ماهیگیری، ماهی به مردم می‌دهید؟ واقعا اگر اعتقاد ندارید پای اعتقاد خود بایستید و یارانه ندهید و اقتصاد کشور را مدیریت کنید.

واعظی

مهم‌ترین مشکل کشور در این روزها دقیقا همین است که آنهایی که باید تصمیم بگیرند بر اساس اعتقاد خود این کار را نمی‌کنند. واقعا اگر فکر می‌کنید یارانه دادن برای اقتصاد کشور مضر است پس این کار را نکنید. اگر خوب است به آن ادامه دهید.

متاسفانه در دولت دوازدهم، تمام کارهایی که در زمان احمدی نژاد مورد نقد قرار گرفته بود در حال تکرار است. از تصمیم‌های یک شبه بگیرید تا کارهای پوپولیستی. ما به دولت روحانی رای دادیم تا شاهد این رفتارها نباشیم. شاهد این دو گانگی نباشیم.

اگر دولت مجبور است مالیات بدهد دلیل این اجبار را بگوید. شهید رجایی در زمان جنگ به مردم گفت پول نداریم و مجبور هستیم بنزین را گران کنیم. الان هم دولت به صورت واضح دلیل کارهای خود را به مردم بگوید.

دومین سوال این یادداشت را آقای تاج ریس فدراسیون فوتبال باید پاسخ دهند. آقای رییس فدارسیون می‌گوید:« بندی در قرار داد ویلموتس آمده که درمورد تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ایران اجرا می‌شود، توضیح داده‌ایم. در ادامه راه بر تحریم‌های ما اضافه شد و قرارداد به فورس ماژور رسید.»

مهدی تاج

چرا واقعا وقتی پول نداریم، مربی خارجی می‌آوریم؟ آبروی کشور برای شما مهم نیست؟ مهم نیست که هر روز پرونده‌ای در فیفا علیه ایران باز می‌شود؟ رفتار فدارسیون و باشگاه‌های داخلی مانند افرادی است که بازار می‌روند ولی پول ندارند و چک می‌کشند. وقتی زمان چک فرا می‌رسد حساب آنها خالی است و خرما بر نخیل!

شرایط اقتصادی کشور را می‌دانید چرا به همین راحتی ارز را از ایران خارج می‌کنید بدون اینکه هیچ دستاوردی برای کشور داشته باشید. آدمی که پول ندارد در انجام خرید حساس است و به هزار مغازه سر می‌زند تا جنس مورد نیاز و مطلوب خود را به بهترین کیفیت و قیمت تهیه کند.

وقتی حساب‌کشی در کشور وجود نداشته باشد بر باد رفتن میلیون‌ها دلار یا یورو برای هیچ کس مهم نیست.

واکنش‌ها به خبر معاف بودن کسانی که فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از مالیات باعث شد تا پیام دهکردی بازیگر اصلی سریال گاندو بگوید: «معافیت مالیاتی بازیگران لغو شود قیام می‌کنم!»

پیام دهکردی

قیام می‌کنید؟ چرا چون قرار است مالیات بر درآمد خود را بدهید؟ مگر دیگران مالیات نمی‌دهند که شما می‌خواهید از زیر بار آن شانه خالی کنید؟ هر کسی در این کشور اگر درآمدی دارد باید مالیات آن را بدهد. حالا می‌خواهد پزشک باشد، بازیگر یا روزنامه‌نگار.

اگر درآمد ندارید اعلام کنید و مالیات ندهید اما اگر قرار داد میلیاردی می‌گیرید حتما باید مالیات آن را پرداخت کنید. نمی‌شود در همه مسائل کشور را با ممالک پیشرفته دنیا مقایسه کنید اما تا نوبت به خودتان می‌رسد از مالیات دادن که امری متداول در بسیاری از کشورهای جهان است، فرار کنید!/عصرایران

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم