امروز: ۲۱ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۸۶۷
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
سرپرست بهزیستی مازندران گفت: دسترسی معلولان به اماکن عمومی و اداری در استان آسان و سهل نیست و باید در این زمینه دستگاه ها همکاری داشته باشند.

به گزارش تیتر امروز،جمال باقری  دسترسی ساده جامعه معلولان به همه امکانات اجتماعی را از مسائل مهم برشمرد و گفت: دسترسی معلولان به مراکز خرید، آموزشی، اداری و غیره باید آسان باشد.

وی افزود: از همه مسئولان باید پرسید که برای دسترسی یک معلول ویلچری که باید به طبقه سوم و دفتر کار یک مدیر برود چه تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی شمار معلولان استان را قریب به 60 هزار نفر بیان کرد و افزود: بخشی از معلولان ذهنی حرکتی، بیماران مزمن روانی، ناشنوا و غیره هستند و امکان دسترسی معلولان نابینا و بیماران جسمی و حرکتی مناسب نیست.

باقری خواهان اجرا و تحقق مناسب سازی معابر به عنوان یکی از بندهای قانون جامع حمایت از معلولان شد و گفت: مناسب سازی هزینه مضاعفی به هیچ دستگاهی تحمیل نمی کند و گاها هزینه های عمرانی را کم می کند.

سرپرست بهزیستی مازندران با عنوان اینکه شهرداری ساری در ساخت معابر و بوستان های جدید، مسیرهایی برای نابینایان را تعبیه کرده است گفت: ایجاد رمپ ها و سرویس های بهداشتی برای دسترسی معلولان در اماکن عمومی ضرورت دارد.

وی اجرای قانون جامع حمایت از معلولان را برای همه دستگاه ها لازم الاجرا دانست و گفت: شهرداری ها و نظام مهندسی می توانند نقش به سزایی در اجرای قانون جامع حمایت معلولان و دسترسی آسان آنان و مناسب سازی معابر داشته باشند.

وی در زمینه جذب و اشتغال جامعه معلولان نیز با بیان اینکه سه درصد نیروی استخدامی تمامی دستگاه های دولتی و موسسات غیرانتفاعی باید از جامعه معلولان باشد گفت:باید در این زمنیه نیز برنامه ریزی و فرهنگ سازی شود./مهر


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم