امروز: ۲۲ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۸۲۲
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
دانستنی‌های حقوقی؛
بر اساس قانون، والدین می‌توانند قبل از فوتشان اموال خود را به نام فرزندانشان بزنند.

آیا والدین می‌توانند پیش از فوت اموال خود را میان فرزندانشان تقسیم کنند؟یکی از عمده‌ترین سوالاتی که گاهی اوقات برای افراد پیش می‌آید این است که آیا آنها می‌توانند پیش از فوتشان اموال خود را میان فرزندانشان تقسیم کنند یا خیر؟

اما موضوع مورد توجه این است که قبل از فوت والدین تقسیم ارث معنایی ندارد و تنها والدین می‌توانند اموال خود را به نام فرزندانشان کنند.

اگر والدین بخواهند پیش از فوت برای اموالشان تعیین و تکلیف کنند می‌توانند بخشی از اموال خود را به هر میزانی که می‌خواهند به نام فرزندانشان یا هر فرد دیگری بزنند.

جلوگیری از نزاع خانوادگی با تقسیم ارث 

البته هر فردی می‌تواند برای یک سوم از اموالش تصمیم گیری کند تا این میزان بر اساس خواسته خود فرد به هر شخصی که می‌خواهد برسد.

بسیاری از والدین تصمیم می‌گیرند تا برای جلوگیری از نزاع و دعوا میان فرزندانشان اموال خود را پیش از مرگ به نام فرزندانشان کنند که بر اساس موارد حقوقی و قانونی این موضوع اشکالی ندارد.

انتهای پیام /


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم