امروز: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۴۸۲۲
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
دانستنی‌های حقوقی؛
بر اساس قانون، والدین می‌توانند قبل از فوتشان اموال خود را به نام فرزندانشان بزنند.

آیا والدین می‌توانند پیش از فوت اموال خود را میان فرزندانشان تقسیم کنند؟یکی از عمده‌ترین سوالاتی که گاهی اوقات برای افراد پیش می‌آید این است که آیا آنها می‌توانند پیش از فوتشان اموال خود را میان فرزندانشان تقسیم کنند یا خیر؟

اما موضوع مورد توجه این است که قبل از فوت والدین تقسیم ارث معنایی ندارد و تنها والدین می‌توانند اموال خود را به نام فرزندانشان کنند.

اگر والدین بخواهند پیش از فوت برای اموالشان تعیین و تکلیف کنند می‌توانند بخشی از اموال خود را به هر میزانی که می‌خواهند به نام فرزندانشان یا هر فرد دیگری بزنند.

جلوگیری از نزاع خانوادگی با تقسیم ارث 

البته هر فردی می‌تواند برای یک سوم از اموالش تصمیم گیری کند تا این میزان بر اساس خواسته خود فرد به هر شخصی که می‌خواهد برسد.

بسیاری از والدین تصمیم می‌گیرند تا برای جلوگیری از نزاع و دعوا میان فرزندانشان اموال خود را پیش از مرگ به نام فرزندانشان کنند که بر اساس موارد حقوقی و قانونی این موضوع اشکالی ندارد.

انتهای پیام /


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم