امروز: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۴۸۰۰
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
یک اقتصاددان مطرح کرد؛
یک اقتصاددان باور دارد که بازگشت قیمتی بنزین موجب کاهش نرخ تورم نیز نخواهد داشت و به واسطه موقعیت خاص اقتصادی و بالا بودن چسبندگی قیمت‌ها، هزینه‌های دوباره به اقتصاد تحمیل می‌شود.
دیدگاه یک اقتصاددان درباره بنزین تک‌نرخی ۱۵۰۰ تومانی/ بازگشت قیمت بنزین موجب کاهش تورم نمی‌شود

به گزارش تیترامروز، علی قنبری درباره تهیه طرح دوفوریتی تک‌نرخی شدن بنزین توسط نمایندگان مجلس اظهار داشت: جامعه ایران به تازگی از شوک قیمتی و امنیتی رخ داده در اثر سوءاستفاده برخی خارج شده و باید تصمیمات و طرح‌ها در این بخش با توجه به این موضوع مهم اتخاذ شود.

وی افزود: در عین حال که تاکید دارم بازگشت قیمتی بنزین موجب کاهش نرخ تورم نیز نخواهد داشت و به واسطه موقعیت خاص اقتصادی و بالا بودن چسبندگی قیمت‌ها، هزینه های دوباره به اقتصاد تحمیل می‌شود.

معاون پیشین وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: باید توجه داشت در شرایط فعلی هر بحثی که به بی‌ثباتی دامن بزند، به زیان کشور خواهدبود. به همین دلیل باور من این است که ادامه بحث فوق نه به تغییر تصمیمات در قبال قیمت بنزین می‌انجامد و نه می‌تواند خللی در این مساله ایجاد کند؛ تنها به بحث‌های بیهوده در شرایط نامساعدی مانند امروز دامن خواهد زد.

قنبری متذکر شد: از نظر من با توجه به نزدیکی به انتخابات مجلس، نمایندگان یک طرح سیاسی را در پوشش اقتصادی به میان آورده‌اند.

وی تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان مجلس این بحث را که یک بحث سیاسی است، رها کنند و بر برنامه‌های آتی تمرکز کنند./ خبرآنلاین

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم