امروز: ۲۱ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۸۰۰
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
یک اقتصاددان مطرح کرد؛
یک اقتصاددان باور دارد که بازگشت قیمتی بنزین موجب کاهش نرخ تورم نیز نخواهد داشت و به واسطه موقعیت خاص اقتصادی و بالا بودن چسبندگی قیمت‌ها، هزینه‌های دوباره به اقتصاد تحمیل می‌شود.
دیدگاه یک اقتصاددان درباره بنزین تک‌نرخی ۱۵۰۰ تومانی/ بازگشت قیمت بنزین موجب کاهش تورم نمی‌شود

به گزارش تیترامروز، علی قنبری درباره تهیه طرح دوفوریتی تک‌نرخی شدن بنزین توسط نمایندگان مجلس اظهار داشت: جامعه ایران به تازگی از شوک قیمتی و امنیتی رخ داده در اثر سوءاستفاده برخی خارج شده و باید تصمیمات و طرح‌ها در این بخش با توجه به این موضوع مهم اتخاذ شود.

وی افزود: در عین حال که تاکید دارم بازگشت قیمتی بنزین موجب کاهش نرخ تورم نیز نخواهد داشت و به واسطه موقعیت خاص اقتصادی و بالا بودن چسبندگی قیمت‌ها، هزینه های دوباره به اقتصاد تحمیل می‌شود.

معاون پیشین وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: باید توجه داشت در شرایط فعلی هر بحثی که به بی‌ثباتی دامن بزند، به زیان کشور خواهدبود. به همین دلیل باور من این است که ادامه بحث فوق نه به تغییر تصمیمات در قبال قیمت بنزین می‌انجامد و نه می‌تواند خللی در این مساله ایجاد کند؛ تنها به بحث‌های بیهوده در شرایط نامساعدی مانند امروز دامن خواهد زد.

قنبری متذکر شد: از نظر من با توجه به نزدیکی به انتخابات مجلس، نمایندگان یک طرح سیاسی را در پوشش اقتصادی به میان آورده‌اند.

وی تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان مجلس این بحث را که یک بحث سیاسی است، رها کنند و بر برنامه‌های آتی تمرکز کنند./ خبرآنلاین

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم