امروز: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۴۷۸۱
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از افتتاح دبیرخانه رویداد بین‌المللی ساری ٢٠٢٢ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در ماه جاری خبر داد.
به گزارش تیتر امروز، «سیف الله فرزانه» صبح امروز در جریان بازدید از مراحل آماده سازی این دبیرخانه گفت: اگرچه ساری از حدود 2 ماه پیش به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ٢٠٢٢ انتخاب شده ولی برنامه ریزی ها و جریان تبلیغات این رویداد مهم از امروز آغاز شده است.

وی افزود: این‌که آغاز این پروژه در ایران، از مازندران است، افتخار بزرگی محسوب می‌شود. این فرصت برای استان بسیار مهم است و از حالا باید برای سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کنیم.

فرزانه در تشریح اهداف اصلی طرح پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو که در طرح توجیهی به عنوان اولویت‌ها مد نظر قرار گرفته است، گفت: تشویق کشورهای عضو برای تهیه برنامه‌های ملی به منظور توسعه شهرهای گردشگری با هدف فقرزدایی و توسعه پایدار اقتصادی، افزایش توجه به طبیعت‌گردی، گردشگری مذهبی، گردشگری سلامت و گردشگری میراث در میان کشورهای عضو، بالا بردن استانداردهای زندگی شهری، افزایش آگاهی عمومی مردم کشورهای عضو اکو از جاذبه‌های توریستی، منابع و امکانات موجود در این کشورها به منظور تشویق گردشگری ورودی و ایجاد رقابت مثبت بین کشورهای عضو به منظور رشد گردشگری آنها برخی از اهداف این طرح هستند که جوامع میزبان باید در برنامه‌ریزی‌های خود به آنها توجه داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران ضمن قدردانی از حمایت های استاندار مازندران در جریان این رویداد گفت: همراهی تمام دستگاه های اجرایی، نهادها و موسسه های مردم نهاد در هرچه با شکوه تر برگزار شدن این رویداد ضروری است.

دبیرخانه رویداد بین‌المللی ساری ٢٠٢٢ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو همین ماه و در سفر «علی‌اصغر مونسان» وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این اداره کل افتتاح خواهد شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از ازدحام خرید دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم