امروز: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۷۷۴
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
برای نخستین بار در مازندران باغدار قائم شهری موفق به دریافت گواهی سلامت محصول مرکبات در این استان شد.
به گزارش  تیتر امروز، ایمان ثلاثی باغدار پیشرو قائم شهری پس از سه تلاش مستمر در باغ ۱۲ هکتاری خود در روستای خطیرکلا قائمشهر توانست با استفاده از روش‌های نوین مدیریت تغذیه و اعمال مراقبت و نظارت صحیح در فرایند تولید برای نخستین بار موفق به  اخذ گواهی سلامت محصول مرکبات در استان شود.

این بهره بردار نمونه، استفاده درست و به موقع نهاده‌ها و رعایت اصول صحیح مبارزه با آفات و بهره مندی از توصیه‌های کارشناسان کنترل کیفیت در برند سازی محصول سالم و گواهی شده مرکبات را از شاخص‌ها و عوامل تاثیر گذار در اجرای این طرح اساسی برشمرد.

رعیت پناه کارشناس کنترل کیفی محصولات سالم کشاورزی، بازار پسندی و قابلیت صادرات را از دیگر مزایا و آثار این طرح در بهبود و کیفی سازی محصول مرکبات دانست که با اخذ گواهی سلامت محصول از وزارت جهاد کشاورزی، بازار‌های هدف کشور‌های منطقه برای عقد قرارداد خرید این محصول خواهند آمد.

با توسعه و گسترش طرح تولید محصول سالم گواهی شده مرکبات که عاری از سموم و مواد آلاینده است علاوه بر رقابت محصولات باغداران مازندران با محصولات کشور‌های خارج و رفع دغدغه باغداران نسبت به عرضه و فروش این محصول، امکان صادرات حداکثری مرکبات مازندران به کشور‌های منطقه فراهم می‌شود.

با توجه به تولید محصول مازاد مرکبات، اجرای طرح کیفی سازی و اعطای گواهی سلامت به باغداران مازندران، مشکل عرضه و فروش مرکبات مازندران برطرف خواهد شد./ باشگاه خبرنگاران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم