امروز: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۱۱۴۵۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴
تیتر امروز گزارش می‌دهد
هادی ابراهیمی که از مدت‌ها قبل زمزمه حضورش در انتخابات مجلس شورای اسلامی قوت گرفته بود و به‌طور غیررسمی حضورش را در انتخابات نوید داده بود، به یکباره و باز هم به‌طور غیرمستقیم انصراف خود را از حضور در انتخابات عنوان کرد.
به گزارش تیتر امروز، هادی ابراهیمی؛ نامی آشنا برای سیاسیون و مردم مازندران است، جوان مستعدی که در دولت احمدی‌نژاد با حمایت‌های نماینده مدیرپرور ساری ـ سیدرمضان شجاعی کیاسری ـ شکوفا شد و عرصه ترقی و تعالی را در سطوح مدیریتی یکی پس از دیگری پیمود.

خیلی‌ها رشد اینچنینی هادی ابراهیمی را رشد حبابی می‌دانستند ولی این جوان شایسته با درایت و تیزهوشی توانست نقشی ماندگار در مسئولیت معاونت سیاسی امنیتی استاندار ایفا کند و خط بطلانی بکشد بر همه حسادت‌ها و کینه‌توزی‌ها.

بعد از معرفی هادی ابراهیمی به‌عنوان مدیری موفق در مازندران، نوبت به یکی دیگر از دست‌پرورده‌های شجاعی‌کیاسری رسید، عبوری هم به‌مثل ابراهیمی از مدیران صدا و سیما بود و استعداد نهفته در این جوان فهمیده در عرصه مدیریت شهری شکوفا شد و او امروز یکی از شهرداران نمونه ایران است و رضایتمندی از او را می‌توان از غالب شهروندان ساروی جویا شد.

ابراهیمی و عبوری هر دو برخاسته از جریان اصولگرایی بودند و همواره زشت و زیبای این گفتمان را حفظ کردند و اما تا انتخابات اخیر ... .

هادی ابراهیمی که از مدت‌ها قبل زمزمه حضورش در انتخابات مجلس شورای اسلامی قوت گرفته بود و به‌طور غیررسمی حضورش را در انتخابات نوید داده بود، به یکباره و باز هم به‌طور غیرمستقیم انصراف خود را از حضور در انتخابات عنوان کرد.

قصه از این قرار بود، منصورعلی زارعی که هم‌روستایی ـ روستای کیاپی ـ و فامیل همسر هادی ابراهیمی‌ست، در دوره قبل انتخابات مجلس با کسب آرای چشم‌گیری با اختلاف چندصدتایی از شجاعی‌کیاسری از کرسی بهارستان جاماند.

آن روزها خاندان زارعی از ابراهیمی که معاون سیاسی امنیتی بود، انتظار داشتند به‌دلیل تخلفات سرزده از سوی شجاعی‌کیاسری چند صندوق را ابطال کند تا منصورعلی به کرسی بهارستان برسد، اما ابراهیمی به‌دور از هر گونه حواشی و نگاه فامیلی به زارعی یا نگرش مدیونانه به شجاعی‌کیاسری تنها به وظیفه خود عمل کرد.

سرانجام صندوقی باطل نشد و زارعی هم از حضور در بهارستان جاماند؛ از همانجا بود که انگ شجاعیسم بودن به ابراهیمی خورده شد و اختلاف شدیدی بین زارعی‌ها و هادی ابراهیمی درگرفت.

ابراهیمی تا همین چندی قبل از این شکاف در امان نبود و خیلی‌ها اعلام حضورش را برای کاندیداتوری در مجلس به‌دلیل اختلاف او با زارعی می‌دانستند و می‌گفتند: او باز هم می‌خواهد به زارعی بتازد و با حضورش در عرصه انتخابات رأی زارعی را شکسته و باز هم شجاعی به هر طریقی که شده عازم بهارستان شود.

این فشارها مضاعف بر قبل بر ابراهیمی فائق آمد و او در عین ناباوری به‌خاطر جریانی که خود را وابسته به آن می‌دانست، انصراف خود را اعلام کرد تا زارعی اصولگرا بتواند با توجه به سبقه کسب شصت و چند هزارتایی آرا بتواند در این دوره وارد مجلس شود، با توجه به اینکه هنوز صحبتی از ردصلاحیت شدن شجاعی‌کیاسری نبود و او می‌دانست که شجاعی‌کیاسری هم از او انتظار دارد.

طبق شنیده‌ها همه می‌دانستند که زارعی و پیشنمازی کاندیدای منتخب جریان اصولگرایی هستند اما باز هم هادی ابراهیمی با نادیده‌انگاری خیلی چیزها و باز هم در کمال ناباوری این‌بار حمایت خود را از زارعی اعلام کرد و در محافل و مجالس مختلف برای او لب به سخنرانی و حمایت گشود در حالی که باز هم می دانست شجاعی‌کیاسری به‌عنوان پیشکسوتی که به او مدیون است، باز هم از او انتظار ویژه دارد.

همه این روزها گذشت تا شب‌های انتخابات، هادی ابراهیمی که خیلی‌ها هنوز فکر می‌کردند نقطه مقابل زارعی است، با حضور در ستاد انتخاباتی زارعی و در میان جمعیت چندین هزار نفره هواداران سخنرانی آتشینی در حمایت از جریان اصولگرایی و شخص منصورعلی زارعی ایراد کرد.

اما در نقطه مقابل این همه وفاداری و فداکاری هادی ابراهیمی، مهدی عبوری قرار داشت؛ مهدی عبوری که نیز از مدت‌ها قبل شایعه حضورش در انتخابات پیچیده بود و با توجه به عملکرد رضایت‌بخشش پیش‌بینی کسب آرای 100 هزارتایی از او می‌رفت، او نیز به عرصه نیامد و همگان نیامدنش را به احترام شجاعی‌کیاسری تفسیر کردند و اینکه در حالی که شجاعی‌کیاسری در این دوره دیگر در میان شهروندان ساری و میاندورود اقبالی ندارد با حمایت مهدی عبوری شاید بتواند دومین کرسی را نصیب خود کند.

گذشت و گذشت تا اینکه شجاعی‌کیاسری از فیلتر شورای نگهبان نتوانست عبور کند و اینجا بود که همه منتظر بودند تا ببینند که شهردار جوان از چه کسی حمایت می‌کند، عبوری برخاسته از جریان مرحوم کردان و شجاعی‌کیاسری اصولگرا در حالی که انتظار می‌رفت از جریان اصولگرایی حمایت کند، در عین ناباوری کاندیدای منتخبش را یوسف‌نژاد اصلاح‌طلب و عباسعلی ابراهیمی اصولگرا برگزید.

یوسف‌نژاد که مدعی اصلی تصاحب صندلی بهارستان بود و حریف جدی جریان اصولگرایی بود در سبد حمایتی عبوری جای گرفت و توانست با کسب آرای چشمگیری روانه مجلس شود.

از سویی دیگر عباسعلی ابراهیمی نسبت به محمد دامادی و منصورعلی زارعی که گزینه‌های جدی تصاحب کرسی‌های بهارستان بودند، اقبالی نداشت و حمایت عبوری به‌تنهایی نمی توانست او را وارد مجلس کند؛ هرچند عبوری با استعفای نمایشی‌اش چندساعت مانده به انتخابات می خواست آرای عباسعلی ابراهیمی را ارتقا دهد اما این نقشه که هدف اصلی آن تخریب محمد دامادی بود، جواب نداد و عبوری از چشم بسیاری از شهروندان افتاد.

در هر حال عبوری که نمی‌توان او را اصلاح‌طلب یا حتی معتدل خواند، امروز از حلقه محبت بسیاری از اصولگرایان نیز خارج شد، از آن سو عملکرد برد برد هادی ابراهیمی را باید در مقابل عبوری ستود که واقعاً با درایت و بزرگی، شعور و تدبیرش را به همگان فهماند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
جواد وریجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
0
0
درود بر دکتر ابراهیمی که واقعا عملکردش در زمان تصدی معاونت استانداری خیلی چیزها رو ثابت کرد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت