امروز: ۲۲ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۴۴۷
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
مدیرکل زندانهای استان مازندران خبرداد
علی اکبر غفاریان در گفتگو با روابط عمومی زندانهای استان مازندران با اشاره به اهمیت امر صلح و سازش در دین اسلام بر ضرورت اشاعه فرهنگ حسنه صلح و سازش در زندانها تأکید کرد.

به گزارش تیتر امروز،مدیرکل زندانهای استان مازندران بیان کرد، با عنایت به سیاستهای رئیس قوه قضاییه و سازمان زندانهای کشور اقدامات مناسب و شایسته ای در خصوص صلح و سازش در زندانهای مازندران انجام پذیرفته است .

وی افزود، در سال جاری با تلاش مددکاران زندانها و همکاری ستاد دیه استان بیش از 106 نفر از زندانیان جرائم غیرعمدی از زندانهای استان مازندران آزاد شدند.

وی اضافه کرد، از 106 نفر زندانیان آزاد شده تعداد 98 نفر مرد و تعداد 8 نفر زن هستند.

غفاریان تصریح کرد، کل مبلغ بدهی این افراد بالغ بر 298 میلیارد و 144 میلیون و 400 هزار ریال بوده که با پیگیرها و تلاش مجدانه همکاران ما در راستای اشاعه فرهنگ صلح و سازش با گذشت بیش از 239 میلیارد و 931 میلیون و 500 هزار ریال زمینه آزادی تعداد 106 نفر فراهم گردید.

مدیرکل زندانهای مازندران اخذ این میزان رضایت از شکات را بیانگر اقدامات مطلوب و موثر مددکاران اجتماعی و اعضای شورای حل اختلاف زندانها و ستاد دیه عنوان کرد.

وی افزود، فلسفه تشکیل شورا‌های حل اختلاف در زندانها بر مبنای ایجاد صلح و سازش استوار است و ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی به منظور دستیابی به این امر مهم اجتناب‌ناپذیر است.

علی اکبر غفاریان بیان کرد، تعداد 10 حوزه شورای حل اختلاف در زندانهای استان مستقر هستند که در 8 ماهه سال جاری بالغ بر850 پرونده در این حوزه ها تشکیل که بیش از 702 فقره پرونده با صلح و سازش و گذشت مختومه شده است .

مدیرکل زندانهای استان مازندران با اشاره به اهمیت صلح و سازش در ایجاد آرامش و فسخ خصومات در جامعه بر لزوم استفاده از تمام ظرفیتهای جامعه اعم از مشارکت علماء، ائمه جماعات و معتمدین محلی بر نهادینه کردن این فرهنگ حسنه تأکید کرد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم