امروز: ۲۲ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۴۴۵
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بر ضرورت تهیه و تدوین آیین‌نامه و ساختار خرید و فروش مجازی طلا و سکه تاکید کرد.
به گزارش تیتر امروز، «ابراهیم محمدولی» با بیان این که این اتحادیه هنوز مجوزی برای فروش سکه و طلا در فضای مجازی صادر نکرد، گفت: تا کنون سوءاستفاده‌هایی از فروش آنلاین طلا مشاهده شده است. چند روز پیش شخصی به ما اعلام کرد که در فضای مجازی 250 میلیون تومان طلا خریده، اما نه طلا به دستش رسیده و نه از فروشنده اطلاعی دارد.
وی افزود: برای پیگیری این موارد نیاز است که باید برای نظارت بر خرید و فروش طلا در فضای مجازی و همچنین بررسی شکایات افرادی که در این معاملات از آن ها کلاهبرداری می‌شود، فرایندی مشخص ایجاد شود.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از صدور 5 مجوز فروش آنلاین طلا توسط وزارت صمت و اتحادیه کسب و کار در فضای مجازی خبر داد و تصریح کرد: این مجوزها ارتباطی به اتحادیه طلا و جواهر ندارند. اما یکی از این 5 واحد، از اتحادیه طلا و جواهر پروانه فروش دریافت کرده که آن هم ارتباطی به فروش طلا در فضای مجازی ندارد.
پارسال و پس از ماجرای سایت سکه ثامن که سوءاستفاده مالی زیادی در آن شده بود و حدود 4 هزار مالباخته بر جا گذاشت، هشدارها مبنی بر خودداری خریداران از خرید طلا و سکه در فضای مجازی افزایش یافت. وضع نشدن قانون برای خرید و فروش طلا در فضای مجازی سبب شده که این موضوع هنوز هم ابهاماتی داشته باشد.
حتی برخی سایت‌های فعال در زمینه خرید و فروش طلا برای مدتی فعالیت خود را تا زمانی که قانونی برای خرید و فروش اینترنتی طلا و سکه تدوین شود متوقف کردند. آذر پارسال نیز رضا الفت‌نسب سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی اعلام کرده بود که خرید و فروش آنلاین سکه، طلا و مصنوعات آن تا زمان تدوین آیین‌نامه برای این فعالیت ممنوع است. اما همچنان قانونی که به طور مشخص و شفاف در این مورد تدوین شده باشد وجود ندارد و در عین حال خرید و فروش‌ها توسط برخی سایت‌ها انجام می‌شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم