امروز: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۱۴۳۵۶
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
صبا آذرپیک خبرنگار فعالی است و صفحه‌ی توئیترش دنبال‌کنندگان زیادی دارد. از چند روز قبل رشته‌توئیت‌های او درباره‌ی فساد گسترده در وزارت صمت خبرساز شده است.
به گزارش تیتر امروز به نقل از برترین‌ها: صبا آذرپیک خبرنگار فعالی است و صفحه‌ی توئیترش دنبال‌کنندگان زیادی دارد. از چند روز قبل رشته‌توئیت‌های او درباره‌ی فساد گسترده در وزارت صمت خبرساز شده، منتهی چون افشاگری‌های او با جزئیات و به تفصیل با ذکر نام بوده، شاید برخی رسانه‌ها خیلی به سوژه نزدیک نشدند. فسادی که آذر پیک از آن حرف زده در چند سطح رخ داده و کاملا مستند بوده.

سرلیست‌های این ماجرا یک وزیر، مدیرعامل اَسکوتک، یک دلال مرتبط به اسکوتک، معاون پارلمانی و چند نماینده مجلس هستند. به طور دو شرکت ( ا. موتور و پ.خودرو) با دستور مستقیم یک مدیر رده بالای دولتی(ش) مجوز واردات خودرو می‌گیرند و علی‌رغم مخالفت دادستانی در چندین نوبت خودروهای رانتیِ وارد شده را افزایش قیمت می‌دهند. نکته اینجاست که آن مسئول(ش) نامه‌ی اینها را مستقیما پاراف کرده. در این فساد چند صد میلیارد پول گردش داشته است.

در موردی دیگر و برای همراهی نمایندگان با وزارت صمت، نامه‌ای به سفارت آلمان زده می ‌شود تا چند نماینده به عنوان نماینده تجاری ایران به آلمان بروند و یک ماه در آنجا ساکن باشند و البته هزینه‌هایش را هم که خب بیت‌المال بدهد، نمایندگان می‌روند و با وزارت صمت در برهه‌ای حساس همراهی می‌کنند و جبران می‌کنند به نوعی!

در یک مورد عجیب یک مدیر ارشد در این وزارتخانه حقوق 5هزار یورویی می‌گیرد (نام محفوظ است).

در یک مورد دیگر نماینده یکی از شهرهای خوزستان، خیلی شیک و مجلسی به وزارت نامه می‌زند و در ازای همراهی‌اش با وزارت صمت درخواست شغل برای پسرش می‌کند و خب شغل هم ابتیاع می‌شود!

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم