امروز: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۲۷۹
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت : سه نیروگاه کوچک برق آبی در مسیر خط انتقال آب شرب ساری از سد شهید رجایی و آب زیست محیطی با روش سرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی با حضور مهندس حاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به بهره برداری می رسد.
به‌گزارش تیتر امروز، آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی از بهره برداری  اولین نیروگاه برق آبی با روش بسرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی در استان مازندران خبر داد.
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت : سه نیروگاه کوچک برق آبی در مسیر خط انتقال آب شرب ساری از سد شهید رجایی  و آب زیست محیطی با روش سرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی با حضور مهندس حاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره  به اهمیت اینگونه نیروگاه ها  و سازگاری آن با محیط زیست از آن به عنوان مصداق بارز یک نمونه از فعالیت  اقتصاد مقاومتی یاد کرد  و گفت : با اجرای سه  نیروگاه  برقابی در مسیر خط  انتقال آب شرب استفاده مضاعفی از تأسیسات اجرا شده آبرسانی صورت گرفت
رئیس هیئت مدیره آّب منطقه ای مازندران ظرفیت نیروگاه های احداث شده را 2.7 مگاوات و هزینه تمام شده آن را بالغ بر 21 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت این نیروگاه ها از نوع تجدید پذیر بوده و توربین های آن نیز پلتون و فرانسیس می باشد. و در سه موقعیت مکانی سد شهید رجایی ، ایستگاه فشارشکن تاکام و محل تصفیه خانه آب شرب ساری احداث و آماده بهره برداری است. یخکشی گفت: با احداث این نیروگاه ضمن حفظ محیط زیست، زمینه اشتغال به ظرفیت 20 نفر بصورت مستقیمایجاد و سالانه مصرف 4.7 میلیون متر مکعب گاز فسیلی کاهش خواهد یافت.
 
شایان ذکر است ظرفیت نیروگاه برق آبی در استان بالغ بر 1700 مگاوات می باشد که تاکنون مطالعات شناخت 700 مگاوات از پتانسیل برق آبی انجام گرفته و بیش از 70 مورد به ظرفیت 700 مگاوات فراخوان گذاشته شد که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی و حمایت دستگاه ذیربط شاهد توسعه و اجرای اینگونه نیروگاه ها در استان و کشور باشیم./روابط عمومی آب منطقه ای مازندران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم