امروز: ۲۲ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۲۲۲
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
همایش تجلیل از فعالان عرصه پدافند غیرعامل استان مازندران با حضور معاون هماهنگ کننده سازمان پدافند غیرعامل کشور در سالن هلال احمر ساری برگزارشد.

 همایش تجلیل از فعالان عرصه پدافند غیرعامل مازندران در حالی با حضور استاندار و معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور در ساری برگزار شد که ضرورت حل معضل پسماند به عنوان مهم‌ترین مصداق پدافند غیرعامل مورد تاکید تمامی سخنرانان همایش قرار گرفت.

معضل پسماند در مازندران اگر چه طی سه دهه گذشته همواره به عنوان فوری ترین مشکل استان مطرح بوده است ، ولی در همه این مدت بجز اقدامات منقطع و سمبولیک چاره اندیشی اساسی برای آن صورت نگرفت تا این که اکنون با تلنبار شدن زباله‌ها در دهها نقطه ساحلی، جنگلی و زمین‌های کشاورزی ، تبدیل به معضل چندوجهی شده است.

تولید روزانه زباله جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران روزانه بیش از سه هزار تن است که در تعطیلات پایان هفته ، عید نوروز و تابستان به بیش از ۶ هزار تن در روز افزایش می یابد.

اگر چه طی دو سال گذشته با تقسیم مدیریت زباله مازندران به ۹ ناحیه ، اقدامات برای حل این معضل شتاب گرفته است، ولی هنوز نتایج آن برای مردم قابل لمس نشده است ، ضمن این که نبود اقدامات فرهنگی از جمله فرهنگ سازی تفکیک زباله از منزل می تواند همین مقدار تلاش های در حال انجام را هم به خاطر افزایش میزان تولید زباله و پسماند بی ثمر کند.

مدیرکل پدافند غیر عامل مازندران در این مراسم با اعلام اینکه  خواسته مردم استان حل معضل پسماند است چرا که به صورت مستقیم سلامت و بهداشت استان را تحت شعاع قرار داده است ، گفت : ورود شیرابه های زباله به آب های زیر زمینی و رودخانه ها زنگ خطر جدی علیه سلامت مردم است.

حسین منفردی با بیان این نکته که معضل زباله با توجه به گردشگری پذیر بودن استان مازندران به همه کشور سرایت می کند، افزود : از شخص معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور می خواهیم این مشکل را در کارگروه سلامت و بهداشت پدافند غیر عامل مطرح کنند.

وی از قرارگاه زیستی به عنوان مهم ترین کارگروه پدافند غیرعامل استان نام برد و گفت که  با توجه به شرائط و وضعیت مهم کشاورزی، اولویت نخست پدافند غیرعامل در مازندران قرارگاه زیستی است و کارگروه بخش کشاورزی برای جلوگیری از گسترش آفت ها، بیماری ها و حوادث بیوتروریستی در این قرارگاه فعالیت دوچندان می کند.

منفردی آموزش را محور فعالیت پدافند غیر عامل مازندران دانست و گفت تکه همسو با این رویکرد امسال ۱۳۰ هزار ساعت نفر در قالب ۵۵۰ دوره آموزشی در بخش های مختلف پدافند غیر عامل بویژه ترویج کشاورزی فنی و  مبارزه بیولوژیکی آموزش دیدند.

وی به برگزاری همایش  پدافند غیر عامل با موضوع زیر ساخت های حیاتی کشور  طی روزهای  ۲۸ و ۲۹ آبان در بابلسر خبر داد و گفت که در آن همایش مهم سه وزیر و کارشناسان و استادان دانشگاه در بخش های مختلف حضور دارند.

به گزارش ایرنا در این مراسم از شماری از مدیران کل دستگاه های اجرایی که در فعالیت های خود پیوست پدافند غیر عامل را بدرستی عملیاتی کرده اند ، تجلیل شد.

در این آیین سپاه ۲۵ کربلا مازندران ، نیروی انتظامی ، بهزیستی، دامپزشکی، شرکت توزیع برق، جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب شهری و ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستگاه برتر فعال در هفته پدافند غیر عامل معرفی شدند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم