امروز: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۱۴۲۰۵
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
استواری چهارچوب انقلاب در چهار دهه
اگر بخواهیم به عمق تفکر ملت ایران در تثبیت هویت انقلاب اسلامی توجه کنیم بدون تردید 13 آبان نماد خوب و موثری در این زمینه خواهد بود؛ هر ساله در چنین روزی شاهد حضور پر شور و شعور دانش‌آموزان و دانشجویان در راهپیمایی و بزرگداشت این مناسبت هستیم.
 تیتر امروز، رقیه نعلبندانی: روز 13 آبان که در تقویم ملی به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شد یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی ثبت شده است.


تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری برتر دانست؛ چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

اما چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد همچنان شاهد مقاومت مردم ایران در مقابل بدخواهان نظام اسلامی هستیم؛ مقاومت در مرزهای کشور و پشت خاکریزها، ایستادگی ملت ایران در خارج از مهلکه جنگ نظامی و مسلحانه سبب شد تا تفکرانقلابی و جهادی در مردم ایران نهادینه شود.

جان فشانی‌های مردم ایران با گذشت چهار دهه پیروزی انقلاب اسلامی همچنان در عرصه‌های مختلف نظامی، اقتصادی و فرهنگی بدون در نظر رفتن زمان و مکان مشهود و محسوس است.

امروز از نسل همان دانش‌آموزان و دانشجویانی که در 13 آبان سال 1357 و 1358 با تفکر ظلم ستیزی دست به انقلاب فرهنگی زدند امروز نخبگان علمی و فرهنگی کشور توانستند با کسب مدال‌های جهانی در اختراعات، ورزشی و علمی وارثان دانشجویان و دانش‌آموزان 40 سال پیش باشند.

اگر بخواهیم به عمق تفکر ملت ایران در تثبیت هویت انقلاب اسلامی توجه کنیم بدون تردید 13 آبان نماد خوب و موثری در این زمینه خواهد بود؛ هر ساله در چنین روزی شاهد حضور پر شور و شعور دانش‌آموزان و دانشجویان در راهپیمایی و بزرگداشت این مناسبت هستیم.

حتی وسوسه‌های تهدید آمیز دشمن در طول این سال‌ها مانع ایثارگری و استقلال طلبی مردم ایران اسلامی نشده، بلکه نسل‌نو انقلاب رخدادهای تاریخ معاصر انقلاب را بخشی از هویت ملی خود می‌دانند.

تفکر جهادی فرزندان انقلاب اسلامی نه تنها در داخل مرزهای کشور مانع به ثمر رسیدن تهدیدات کشورهای نظام سلطه بر جمهوری اسلامی شد بلکه مدلی شد تا فرهنگ استکبار ستیزی به کشورهای خاورمیانه صادر شود.

امروز نسل چهارم انقلاب اسلامی به نیت‌های شوم غرب پی‌برده و به خوبی با ترفندهای مختلف دشمن آشنا هستند؛ دیگر حنای غرب برای فرزندان ایران اسلامی رنگ ندارد. این ادعا را می‌توان در مناسبت‌های مختلف حماسی انقلاب و نیز در پای صندوق‌های رای به صورت عینی مشاهد کرد.

اگر مروری به روحیه جهادی نسل چهارم انقلاب اسلامی داشته باشیم شاهد هستیم که همین جوانان توانستند در تکنولوژی‌های مختلف همچون فناوری‌های نوین، دسترسی و کشف انواع تجهیزات پزشکی، درمانی و دارویی، ورزشی و ایده‌های نو در جهت رونق تولید و استقلال در عرصه‌های مختلف بین‌المللی نام آور و برای جمهوری اسلامی افتخار کسب کنند.

این ‍پیشرفت‌ها نشان می‌دهند که ملت ایران پایبند به ارزش‌های دینی، حفظ هویت ملی و استمرار در استقلال طلبی همه جانبه کشور هستند.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم